[IDF2013] Intel prezentuje Quarka, układ dla wszechobecnego Internetu

10.09.2013 19:49, aktual.: 11.09.2013 01:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas prezentacji otwierającej tegoroczny IDF, CEO Intela Bryan Krzanich zaprezentował Quarka - nowy układ o wielkości jednej piątej procesorów Atom, wymagający raptem jedną dziesiątą ich zasilania. Na scenie Moscone Center w San Francisco pojawił się miniaturowy Quark X1000, który pomoże w realizacji wizji "internet of things" (tłumaczonej na polski jako Internet przedmiotów, choć to nie do końca trafne określenie). Układ znajdzie się w inteligentnych zegarkach, ubraniach i wielu innych otaczających nas rzeczach.

Obraz

Krzanich zaprezentował pierwsze prototypy urządzeń przeznaczonych do noszenia na nadgarstku. Procesorom Quark towarzyszyć będą przygotowane przez Intela referencyjne płyty główne (duże słowo, biorąc pod uwagę mikroskopijne wymiary tej platformy), a cała architektura ma być otwarta na wzór modelu biznesowego ARM. Oznacza to, że niezależni producenci będą w stanie tworzyć własne wersje czipów Quark z unikalnymi, opatentowanymi rozwiązaniami.

Strategia Intela wydaje się być prosta, choć bardzo ambitna - chce być liderem w każdym segmencie zastosowań komputerów, od serwerów w centrach danych, przez laptopy, tablety i telefony, po miniaturowe, osobiste urządzenia nowej generacji, które dopiero zostaną opracowane. W tym celu w strukturach Intela powstała nowa grupa, która skupi się na rozwoju całkowicie nowych urządzeń, do których drogę otworzyć ma między innymi właśnie Quark.

Więcej informacji z konferencji Intel Developer Forum 2013, która odbywa się właśnie w centrum San Francisco, znajdziecie w części blogowej.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)