IFA: Acer prezentuje dwa konwertowalne notebooki z Windows 8.1 na pokładzie

IFA: Acer prezentuje dwa konwertowalne notebooki z Windows 8.1 na pokładzie

IFA: Acer prezentuje dwa konwertowalne notebooki z Windows 8.1 na pokładzie
Redakcja
03.09.2014 16:59

Tegoroczne targi IFA to nie tylko Android i urządzenia na których go znajdziemy, ale także sporo Windowsa. Acer zaprezentował nowe modele konwertowalne notebooków Aspire R13 i Aspire R14. Urządzenia te mają na celu połączenie zalet laptopa i tabletu, oferując zarazem pełnię możliwości systemu operacyjnego Windows 8.1. W przeciwieństwie do urządzeń tego typu dostępnych na rynku od jakiegoś czasu, tutaj mamy do czynienia z o wiele lepszą specyfikacją techniczną.

Acer Aspire R 13--Flexible, well-crafted, and very creative (features & highlights)

Może nieco paradoksalnie, to właśnie mniejszy Aspire R13 okazuje się bardziej interesującym modelem. Posiada on ekran IPS o wielkości 13,3-cala i rozdzielczości Full HD lub aż 2560 x 1440 pikseli. Czytelność ma poprawiać autorska technologia „air gap”. Trudno powiedzieć, jak Windows będzie sobie radził ze skalowaniem obrazu na takim ekranie. Wiadomo jednak, że wygodę korzystania zapewni aż 6 różnych trybów ustawienia ekranu względem modułu z klawiaturą. Wysoką wydajność mają z kolei zapewnić procesory z linii Intel Core i5 lub i7 (z rodziny Broadwell Core M), a także do 8 GB pamięci RAM. Bardzo szybka okazuje się również pamięć masowa, jest to bowiem dysk SSD o pojemności do 1 TB, dodatkowo pracujący w trybie RAID-0. Dodatkiem jest rysik Acer Active Pen pozwalający np. na zaznaczanie obszarów, jakie chcemy przekazać do notatnika OneNote. Acer wycenił to urządzenie na 899 dolarów, a więc znacznie bliżej mu do Microsoft Surface. Urządzenie trafi na półki sklepowe w październiku.

Większy, bo 14-calowy model Aspire R14 to już tylko 4 tryby: notebook, tablet, wyświetlacz oraz „namiot”. Tutaj nie znajdziemy tak oszałamiającego ekranu, ma on bowiem rozdzielczość zaledwie 1366 x 768 pikseli, a więc typową dla laptopów z niższej półki. Do tego dochodzi procesor w postaci układu od Intel Pentium po aż Core i7 i maksymalnie 12 GB pamięci RAM. Doznania w grafice trójwymiarowej zapewnić ma karta graficzna Nvidia GeFroce 820M (zostanie wykorzystana tutaj technologia Optimus). Do dyspozycji użytkownik będzie miał dysk o pojemności 500 GB lub 1 TB. Urządzenie trafi do sklepów w tym samym momencie co mniejszy model, jego cena to jednak znacznie bardziej atrakcyjne 599 dolarów.

Acer Aspire R 14 - Discover new perspectives (Features & Highlights)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)