Ignite 2019: Każdy może przetestować lekki Office Mobile

Ignite 2019: Każdy może przetestować lekki Office Mobile

Ignite 2019: każdy może przetestować lekki Office Mobile
Ignite 2019: każdy może przetestować lekki Office Mobile
04.11.2019 16:12, aktualizacja: 04.11.2019 19:39

Aplikacja Microsoft Office Mobile uprości korzystanie z aplikacji biurowych na smartfonach. Office Mobile debiutował na Galaxy Note 10, ale właśnie został udostępniony do testów dla wszystkich smartfonów z Androidem i iOS-em.

Office Mobile – prostszy Office za darmo

Office Mobile nie jest pakietem – to jedna aplikacja do przeglądania i edycji plików zapisanych w Wordzie, Excelu i PowerPoincie. Aplikacja może ponadto konwertować obrazy na tekst (OCR), udostępniać pliki i zapisywać dokumenty jako pliki PDF. Prawdopodobnie ta aplikacja znajdzie się na Surface Duo – smartfonie z dwoma ekranami.

Office Mobile zastąpi osobne aplikacje Word, Excel i PowerPoint dla urządzeń mobilnych. Zunifikowana aplikacja ma uboższe możliwości, ale jest też mniejsza i lżejsza. Osobne aplikacje będą wciąż dostępne dla osób, które kupią subskrypcję Office 365.

The Office mobile app

Koniec z VB Script, powitaj Office Scripts

To nie koniec nowości w pakiecie Office. By zautomatyzować żmudne, powtarzające się zadania nie trzeba już uczyć się języka VB Script. Dzięki Office Scripts programowanie Excela będzie dostępne dla osób, które wolą klikanie od pisania kodu.

Office Scripts będą działać podobnie do nagrywania makr – będzie można nagrać swoje akcje w arkuszu i zapisać jako skrypt do późniejszego wykorzystania, udostępniać innym i integrować w narzędziach Power Automate (to nowa nazwa Microsoft Flow). Office Scripts będziemy mogli przetestować jeszcze w tym roku.

Łatwiejsze będzie też wydobywanie danych z arkuszy Excela. Dzięki wprowadzeniu sztucznej inteligencji i rozpoznawania mowy będziemy mogli zadawać pytania językiem naturalnym, zamiast wpisywać formuły. Ta funkcja pakietu Office jest już dostępna dla Insiderów.

Na marginesie warto dodać, że korzystający z Cortany i mobilnego Outlooka będą mogli poprosić asystentkę, by odczytała e-maile na głos.

Do testów Office Mobile możesz zapisać się w Google Play i programie Test Pilot dla iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)