iMessage na Androida istnieje! Ale czy kiedykolwiek nadejdzie premiera?

iMessage na Androida istnieje! Ale czy kiedykolwiek nadejdzie premiera?
26.10.2016 13:23
iMessage na Androida istnieje! Ale czy kiedykolwiek nadejdzie premiera?

Żaden szanujący się producent oprogramowania, i mowa tutaj nawet o największych graczach, którzy rozwiajają własne systemy operacyjne, nie może sobie dziś pozwolić na ignorowanie iOS-a i macOS-a, czego dobitnym przykładem jest praca, jaką Microsoft wkłada w rozwijanie tam swojego pakietu biurowego. Apple jednak nie znajduje się (przynajmniej na razie) na pozycji, która zobowiązywałaby do wzajemności w tej relacji.

Dlatego aplikacji Apple np. na Androida jest jak na lekarstwo. Wyjątek stanowi jedynie Apple Music, program do konfiguracji głośnika Beats Pill oraz Move to iOS – narzędzie służące migracji danych na urządzenie Apple, w którym korporacja nie powstrzymała się od przytyku, sugerując, że po zakończonej pracy urządzenie z Androidem nadaje się do utylizacji.

Jednej aplikacji dostępnej na wyłączność na urządzenia z jabłkiem, użytkownicy Androida mogą im szczególnie pozazdrościć. Mimo że świetnych komunikatorów dostępnych na rozwijany przez Google system mobilny jest bez liku, to według wielu nie mogą się one równać z iMessage – całkiem zaawansowanego połączenia komunikatora internetowego i skrzynki SMS-owej. Oczywiście takie możliwości oferuje choćby facebookowy Messenger, ale... to facebookowy Messenger ze wszystkimi swoimi przywarami.

Na blogu Daring Fireball ukazała się jednak informacja, że Apple może wkrótce zmienić reguły gry – wersja iMessage przeznaczona na Androida jest rozwijana, i to z interfejsem zgodnym z Material Design. Na razie ma być ona wykorzystywana wewnętrznie przez pracowników Apple, nie wyciekły także żadne nieoficjalne paczki APK.

I nie zapowiada się na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Rynek komunikatorów na Androidzie jest dość interesujący – popularność tej czy innej aplikacji zmienia się w zależności od regionu. Ponad podziałami wyrasta jednak potęga Messengera, w przypadku którego Facebook zrobił naprawdę wiele, by w mniej lub bardziej agresywny sposób przejąć lwią część internetowej komunikacji. Z drugiej zaś strony rozrost programu do niebotycznych rozmiarów i implementacja mnóstwa dodatkowych funkcji coraz cześciej zmusza użytkowników do poszukiwania alternatywy. Czy zaoferuje ją Apple?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)