Po ostatnich atakach ransomware, Indie żądają od Microsoftu zniżek na Windows 10. Miałoby to umożliwić jednorazową aktualizację starszych systemów do Windowsa 10. Culshan Rai, koordynator do spraw cyberbezpieczeństwa, potwierdza, że jego rząd prowadzi z Microsoftem negocjacje w tej sprawie. Jak na na razie nikt z Microsoftu oficjalnie tego nie potwierdził.

bEUjvvph

Rai w rozmowie z agencją Reuters przyznał, że jego rząd rozpoczął negocjację już w maju, tuż po atakach ransomware WannaCry. Rzecznik Microsoftu w Indiach odmówił komentarza w sprawie Z kolei Rai w zapowiedział, że oczekuje odpowiedzi w przeciągu najbliższych kilku dni..

W Indiach jest około 57 milionów komputerów, z czego 96% użytkowników korzysta z oprogramowania Microsoftu. Większość przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych używa starszych wersji Windowsa. Największe zapotrzebowanie jest na wersję Windows 10 Home. Aktualnie Windows 10 Home w Indiach kosztuje 124 dolarów, wersja Pro to już wydatek 232 dolarów.

Majowy atak WannaCry sparaliżował działanie państwowego przedsiębiorstwa energetycznego leżącego w zachodniej części kraju. Z kolei NotPetya uniemożliwiła działanie dwóch terminali usytuowanych w Indiach, należących do transportowego giganta AP Moller Maersk.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (48)
bEUjvvqf