ING Bank Śląski ogłasza przerwę techniczną. Będą utrudnienia z kartami

ING Bank Śląski ogłasza przerwę techniczną. Będą utrudnienia z kartami
15.04.2021 12:42
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Klienci ING powinni przygotować się na przerwę w dostępie do usług banku. Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnej stronie ING Banku Śląskiego, prace serwisowe potrwają w nocy z 15 na 16 kwietnia oraz z 17 na 18 kwietnia.

Dzisiejszej nocy, z czwartku na piątek (15/16 kwietnia 2021) w godzinach od 0:00 do godz. 1:30 klienci mogą mieć problemy z obsługą funkcji kartowych w MojeING i ING Business. Jak informuje ING Bank Śląski, w tym czasie nie będzie można aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart ani nadawać kodów PIN.

Klienci w trakcie trwania prac technicznych nie będą mogli również zamówić kart płatniczych. Niemożliwe będzie także przypisanie kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodanie ich do portfeli zewnętrznych (takich jak Apple Pay czy Google Pay). Ponadto wykonywanie operacji na rachunkach kart kredytowych także zostanie zablokowane. W czasie przerwy technicznej nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

Na tym jednak nie koniec. Bank zapowiada, że mogą wystąpić utrudnienia w zakresie korzystaniu z płatności 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS). Jeżeli zaś klienci będą chcieli dokonać zastrzeżenia karty będą mogli dokonać tego wyłącznie za pomocą infolinii. Transakcje kartą jednak będą działały normalnie.

W przypadku przerwy w nocy z soboty na niedzielę (17/18 kwietnia 2021), która potrwa od 0:00 do 5:30, wystąpią utrudnienia w składaniu wniosków w Moim ING i na ing.pl, a także w obsłudze funkcji kartowych i procesów ecustody w ING Business.

ING Bank Śląski informuje, że w trakcie trwania weekendowej przerwy, nie będzie można realizować płatności 3DSecure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN. Niemożliwe będzie także zamawianie kart płatniczych, przypisywanie ich w aplikacji Moje ING Mobile ani dodawać do portfeli zewnętrznych.

Klienci powinni przygotować się także na brak możliwości wykonywania przelewów z rachunków kart kredytowych, a także realizowania operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Podobnie jak w przypadku dzisiejszej przerwy, w nocy z 17 na 18 kwietnia nie będzie można wziąć pożyczki ani założyć konta osobistego lub oszczędnościowego. Zastrzeganie kart także będzie możliwe wyłącznie na infolinii.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)