ING Bank Śląski ogłasza przerwę techniczną. Będą utrudnienia z kartami

ING Bank Śląski ogłasza przerwę techniczną. Będą utrudnienia z kartami

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz
15.04.2021 12:42

Klienci ING powinni przygotować się na przerwę w dostępie do usług banku. Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnej stronie ING Banku Śląskiego, prace serwisowe potrwają w nocy z 15 na 16 kwietnia oraz z 17 na 18 kwietnia.

Dzisiejszej nocy, z czwartku na piątek (15/16 kwietnia 2021) w godzinach od 0:00 do godz. 1:30 klienci mogą mieć problemy z obsługą funkcji kartowych w MojeING i ING Business. Jak informuje ING Bank Śląski, w tym czasie nie będzie można aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, ubezpieczać kart ani nadawać kodów PIN.

Klienci w trakcie trwania prac technicznych nie będą mogli również zamówić kart płatniczych. Niemożliwe będzie także przypisanie kart w aplikacji Moje ING Mobile, dodanie ich do portfeli zewnętrznych (takich jak Apple Pay czy Google Pay). Ponadto wykonywanie operacji na rachunkach kart kredytowych także zostanie zablokowane. W czasie przerwy technicznej nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

Na tym jednak nie koniec. Bank zapowiada, że mogą wystąpić utrudnienia w zakresie korzystaniu z płatności 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS). Jeżeli zaś klienci będą chcieli dokonać zastrzeżenia karty będą mogli dokonać tego wyłącznie za pomocą infolinii. Transakcje kartą jednak będą działały normalnie.

W przypadku przerwy w nocy z soboty na niedzielę (17/18 kwietnia 2021), która potrwa od 0:00 do 5:30, wystąpią utrudnienia w składaniu wniosków w Moim ING i na ing.pl, a także w obsłudze funkcji kartowych i procesów ecustody w ING Business.

ING Bank Śląski informuje, że w trakcie trwania weekendowej przerwy, nie będzie można realizować płatności 3DSecure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN. Niemożliwe będzie także zamawianie kart płatniczych, przypisywanie ich w aplikacji Moje ING Mobile ani dodawać do portfeli zewnętrznych.

Klienci powinni przygotować się także na brak możliwości wykonywania przelewów z rachunków kart kredytowych, a także realizowania operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Podobnie jak w przypadku dzisiejszej przerwy, w nocy z 17 na 18 kwietnia nie będzie można wziąć pożyczki ani założyć konta osobistego lub oszczędnościowego. Zastrzeganie kart także będzie możliwe wyłącznie na infolinii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)