InPost. Paczkomaty od kwietnia bez nadawania przez maszynę – pamiętaj o aplikacji

InPost. Paczkomaty od kwietnia bez nadawania przez maszynę – pamiętaj o aplikacji

InPost zmienia zasady przy Paczkomatach, fot. Getty Images
InPost zmienia zasady przy Paczkomatach, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
29.03.2021 16:53, aktualizacja: 30.03.2021 10:05

Jeszcze w tym tygodniu Paczkomaty przestaną oferować możliwość nadawania przesyłek bezpośrednio przez kreator na ekranie maszyny. Chodzi o zmianę zapowiadaną w połowie miesiąca, która jest następstwem wyraźnego spadku zainteresowania tą metodą nadawania paczek.

Jak informował nas niedawno InPost, użytkownicy coraz częściej sięgają po aplikację, wobec czego można przypuszczać, że utrzymywanie kreatora w Paczkomatach najpewniej po prostu się nie opłaca. Warto więc przypomnieć, że zmiana wchodzi w życie już 1 kwietnia 2021 roku, a więc w bieżącym tygodniu.

Klienci, którzy chcą jeszcze zaznać przyjemności nadania przesyłki przez Paczkomat z wykorzystaniem kreatora paczek na ekranie, mają więc ostatnie dni, by to zrobić. Później należy pamiętać o aplikacji. Program na Androida i iOS-a ma taką samą funkcjonalność i pozwala skutecznie wygenerować zlecenie przed umieszczeniem przesyłki w Paczkomacie.

Od 1 kwietnia nadawanie paczek przy Paczkomacie będzie możliwe tylko z aplikacją InPost, fot. Oskar Ziomek.
Od 1 kwietnia nadawanie paczek przy Paczkomacie będzie możliwe tylko z aplikacją InPost, fot. Oskar Ziomek.

Co jednak najważniejsze dla tradycjonalistów, opcja wygenerowania zlecenia w smartfonie to jedynie alternatywa dla pozostałych, niezmiennie dostępnych metod nadawania paczek w Paczkomacie. Klient wciąż może wygenerować etykietę w domu i wydrukowaną nakleić na paczkę, a potem jedynie zeskanować przesyłkę przy Paczkomacie, przed umieszczeniem jej w skrytce.

Aplikację InPost Mobile na Androida i iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)