InPost. Paczkomaty od kwietnia bez nadawania przez maszynę – pamiętaj o aplikacji

Strona głównaInPost. Paczkomaty od kwietnia bez nadawania przez maszynę – pamiętaj o aplikacji
29.03.2021 16:53
InPost zmienia zasady przy Paczkomatach, fot. Getty Images
InPost zmienia zasady przy Paczkomatach, fot. Getty Images
bDYaavNO

Jeszcze w tym tygodniu Paczkomaty przestaną oferować możliwość nadawania przesyłek bezpośrednio przez kreator na ekranie maszyny. Chodzi o zmianę zapowiadaną w połowie miesiąca, która jest następstwem wyraźnego spadku zainteresowania tą metodą nadawania paczek.

bDYaavNh

Jak informował nas niedawno InPost, użytkownicy coraz częściej sięgają po aplikację, wobec czego można przypuszczać, że utrzymywanie kreatora w Paczkomatach najpewniej po prostu się nie opłaca. Warto więc przypomnieć, że zmiana wchodzi w życie już 1 kwietnia 2021 roku, a więc w bieżącym tygodniu.

Klienci, którzy chcą jeszcze zaznać przyjemności nadania przesyłki przez Paczkomat z wykorzystaniem kreatora paczek na ekranie, mają więc ostatnie dni, by to zrobić. Później należy pamiętać o aplikacji. Program na Androida i iOS-a ma taką samą funkcjonalność i pozwala skutecznie wygenerować zlecenie przed umieszczeniem przesyłki w Paczkomacie.

Od 1 kwietnia nadawanie paczek przy Paczkomacie będzie możliwe tylko z aplikacją InPost, fot. Oskar Ziomek.
Od 1 kwietnia nadawanie paczek przy Paczkomacie będzie możliwe tylko z aplikacją InPost, fot. Oskar Ziomek.

Co jednak najważniejsze dla tradycjonalistów, opcja wygenerowania zlecenia w smartfonie to jedynie alternatywa dla pozostałych, niezmiennie dostępnych metod nadawania paczek w Paczkomacie. Klient wciąż może wygenerować etykietę w domu i wydrukowaną nakleić na paczkę, a potem jedynie zeskanować przesyłkę przy Paczkomacie, przed umieszczeniem jej w skrytce.

bDYaavNj

Aplikację InPost Mobile na Androida i iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

bDYaavOf