Intel ARC Alchemist. Wydajność małego rdzenia poznana

Strona głównaIntel ARC Alchemist. Wydajność małego rdzenia poznana
03.01.2022 18:07
Rdzenie Intel ARC Alchemist
Rdzenie Intel ARC Alchemist
Źródło zdjęć: © YouTube | Moore’s Law is Dead

Karty graficzne od Intela zostaną zaprezentowane jutro, a w związku z tym pojawiają się już wycieki dotyczące wydajności. Aktualnie mały układ opary na rdzeniu DG2 SOC2 został przetestowany w benchmarku SiSoftware Sanda.

Znany z potwierdzonych przecieków użytkownik Twittera o nicku @momomo_us znalazł w bazie benchmarku SiSoftware Sanda wpis oznaczony jako Intel ARC A380. Wygląda na to, że jest to układ oparty na małym rdzeniu DG2 SOC2, który będzie składał się z 128 jednostek wykonawczych Intela, co daje 1024 jednostek cieniowania FP32.

ARC A380 osiąga 2870 Mpix/s ogólnej wydajności w teście GP (GPU) Processing co stawia ją pomiędzy mobilnymi układami RTX 3050 Ti i RTX 3050 od Nvidii. Taktowanie rdzenia podczas testów wyniosło 2,45 GHz, a pamiętajmy, że ten układ według wcześniejszych przecieków będzie miał TDP ustawione na 75 W.

Imperatory WP: Zagłosuj na technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!
Imperatory WP: Zagłosuj na technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!

Ponadto karta będzie miała do dyspozycji 6 GB pamięci GDDR6, aczkolwiek benchmark wskazuje 4,8 GB. Może to wynikać z tego, że narzędzie jeszcze poprawnie nie rozpoznaje nowości bądź sterowniki wymagają jeszcze poprawy. Tajemnicą pozostaje też szerokość magistrali, ale sporo źródeł wspomniało dotąd o 96 bitach.

Wygląda, że niższa seria będzie miała oznaczenie A5XX, a wyższa być może A7XX, co będzie nawiązaniem do linii procesorów Core. Potwierdzają się też informacje o  pociętym układzie 96 blokami wykonawczymi EU, który zapewne trafi wyłącznie do laptopów. Na konkrety musimy poczekać do jutrzejszej konferencji Intela.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (3)