Intel ARC Alchemist. Wydajność małego rdzenia poznana

Intel ARC Alchemist. Wydajność małego rdzenia poznana

Rdzenie Intel ARC Alchemist
Rdzenie Intel ARC Alchemist
Źródło zdjęć: © YouTube | Moore’s Law is Dead
Przemysław Juraszek
03.01.2022 18:07

Karty graficzne od Intela zostaną zaprezentowane jutro, a w związku z tym pojawiają się już wycieki dotyczące wydajności. Aktualnie mały układ opary na rdzeniu DG2 SOC2 został przetestowany w benchmarku SiSoftware Sanda.

Znany z potwierdzonych przecieków użytkownik Twittera o nicku @momomo_us znalazł w bazie benchmarku SiSoftware Sanda wpis oznaczony jako Intel ARC A380. Wygląda na to, że jest to układ oparty na małym rdzeniu DG2 SOC2, który będzie składał się z 128 jednostek wykonawczych Intela, co daje 1024 jednostek cieniowania FP32.

ARC A380 osiąga 2870 Mpix/s ogólnej wydajności w teście GP (GPU) Processing co stawia ją pomiędzy mobilnymi układami RTX 3050 Ti i RTX 3050 od Nvidii. Taktowanie rdzenia podczas testów wyniosło 2,45 GHz, a pamiętajmy, że ten układ według wcześniejszych przecieków będzie miał TDP ustawione na 75 W.

Ponadto karta będzie miała do dyspozycji 6 GB pamięci GDDR6, aczkolwiek benchmark wskazuje 4,8 GB. Może to wynikać z tego, że narzędzie jeszcze poprawnie nie rozpoznaje nowości bądź sterowniki wymagają jeszcze poprawy. Tajemnicą pozostaje też szerokość magistrali, ale sporo źródeł wspomniało dotąd o 96 bitach.

Wygląda, że niższa seria będzie miała oznaczenie A5XX, a wyższa być może A7XX, co będzie nawiązaniem do linii procesorów Core. Potwierdzają się też informacje o  pociętym układzie 96 blokami wykonawczymi EU, który zapewne trafi wyłącznie do laptopów. Na konkrety musimy poczekać do jutrzejszej konferencji Intela.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)