Intel NUC 4.0 przeniesie miniaturowe komputerki w świat wysokich rozdzielczości

Intel NUC 4.0 przeniesie miniaturowe komputerki w świat wysokich rozdzielczości

Intel NUC 4.0 przeniesie miniaturowe komputerki w świat wysokich rozdzielczości
Tomek Kondrat
24.08.2014 12:28, aktualizacja: 25.08.2014 12:05

Miniaturowe komputery PC zyskały ostatnimi czasy na popularności. Trudno było postrzegać jednak miniaturki jako komputery gamingowe. Sytuacja może się jednak zmienić już niedługo, gdyż do sieci trafiły informacje na temat nowej, czwartej już generacji Next Unit of Computing, w skrócie nazywanej NUC. Nowe NUC-i przynoszą wydajność znaną z dużo większych jednostek zamkniętą w małych, wygodnych obudowach.

Obraz

NUC oznaczony przez Fanless Tech jako 2.0 w kwestiach sprzętowych znacząco odstaje od swojego poprzednika. Nowa generacja komputerków będzie wykorzystywała niskonapięciowe procesory Core i3 oraz i5 oparte o mikroarchitektury Broadwell oraz Braswell. Ponadto minikomputery mogą zostać wyposażone w 8 lub 16 GB pamięci RAM DDR3 oraz układ graficzny Intel HD. Podzespoły wykorzystywane w nowych komputerach Chipzilli pozwolą poważnie rozważać jej kandydaturę do zostania Steam Machine o ile zostanie certyfikowana przez Valve. Dokładne modele układów graficznych nie zostały podane, jednak wiadomo, że będą one w stanie bezproblemowo wyświetlić grafikę oraz filmy w standardzie rozdzielczości 4K. O ile wsparcie dla 4K nie jest niczym nowym, to technologia Intel Quick Sync pozwoli na odtwarzanie filmów bez specjalnego obciążania procesora.

Intel planuje wprowadzenie pięciu nowych modeli, które będą dostępne w kilku wariantach. Dla konsumentów przeznaczono trzy modele NUC5c-PYH „Pinnacle Canyon” oraz NUC5i3RYK/RYH i NUC5i5RYK/RYH „Rock Canyon”. Dla biznesu przygotowano „Maple Canyon” oznaczone jako NUC5i3MYBE/HE i NUC5i5MYBE/HE. Wersje biznesowe różnią się od pozostałych wykorzystaniem modułu szyfrującego TPM i 3-letnim okresem PLC. Wersje z procesorem Core i5 zapewniają dodatkowo wsparcie dla technologii vPro.

Obraz

Wraz z nowymi NUC-ami, Intel zdecydował się na uczynienie standardowych 2,5-calowych dysków SSD opcjonalnymi. W zamian można użyć nośników M.2, które cechują się dużo mniejszym rozmiarem. Next Unit Of Computing, podobnie jak poprzednie modele, zostanie wyposażony w szereg złącz, wśród których użytkownicy odnajdą cztery porty USB 3.0, dwa wewnętrzne porty USB 2.0, port mini HDMI oraz złącze DisplayPort. Standardem są również porty słuchawek oraz mikrofonu. Modele z wyższej półki cenowej wyposażone zostaną w złącze cyfrowe.

Oprócz możliwości gamingowych, nowe komputerki NUC mogą zostać użyte jako HTPC. Intel przygotował swoim klientom kolorowe obudowy. Nowe komputerki zostaną zaprezentowane na początku i w połowie następnego roku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)