Intel ogłasza 11. generację nowych procesorów mobilnych

Intel ogłasza 11. generację nowych procesorów mobilnych

Intel ogłasza 11. generację nowych procesorów mobilnych
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency
Karolina Kowasz
11.05.2021 14:46

Oczekiwane przez fanów technologii procesory mobilne od Intela doczekały się w końcu swojej premiery. Firma obiecuje, że w nowych komponentach udało się poprawić wydajność pojedynczego wątku o 19 procent w porównaniu z procesorami poprzedniej generacji.

Co ciekawe, podczas gdy poprzednia generacja serii H była w stanie osiągać taktowanie do 5,3 GHz, tak nowa generacja osiąga taktowanie do 5,0 GHz. Nowe układy mają od 6 do 8 rdzeni, pozwalają na overclocking na niektórych SKU, a co najważniejsze, zdaniem Intela, osiągają lepszą wydajność od AMD Ryzen 9 5900X. Ten zaś jest uznawany za najmocniejszy obecnie produkt konkurencji.

Najwydajniejsze procesory wyprodukowane w procesie litograficznym 10nm SuperFin noszą nazwę Willow Cove. Jak donosi Intel, są to ich najmocniejsze układy z serii H i w przyszłości, jeżeli spełnią się nadzieje firmy, trafią one do najmocniejszych laptopów dla graczy czy stacji roboczych.

To co jednak powinno najbardziej zainteresować przyszłych nabywców, poza mocą samego procesora, to jego możliwości wsparcia. Seria H ma wsparcie dla łącza PCI-Express 4.0, do 44 linii PCIe (20 PCIe Gen 4 + 24 PCIe Gen 3), Thunderbolt 4 i Intel Killer WiFi 6E.

Nowa seria powinna szczególnie przypaść do gustu graczom. Intel zapewnia, że ich procesor i9-11980HK zapewni znacznie lepszą liczbę klatek na sekundę niż jego poprzednik Comet Lake w tytułach takich jak Hitman 3, Far Cry New Dawn i Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

Jak podaje serwis The Verge, nie wiadomo jednak jak będzie wyglądać kwestia żywotności baterii w laptopach wyposażonych w nowe układy. Brak tego rodzaju informacji może być nieco niepokojący, jednak czas pokaże czy faktycznie istniały powody do obaw.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)