Intel przedstawia darmowe McAfee Mobile Security dla Androida i iOS

Intel przedstawia darmowe McAfee Mobile Security dla Androida i iOS
Redakcja

26.02.2014 18:22

Użytkownicy Androida oraz iOS mogą się czuć w pewien sposób wyróżnieni: Intel, ogromny gracz na wielu rynkach związanych z IT zdecydował się na udostępnienie darmowego pakietu zabezpieczającego urządzenia mobilne. Co ciekawe, aplikacja nadal nosi nazwę McAfee Mobile Security, pomimo, że jeszcze na początku stycznia Intel wyraźnie dawał do zrozumienia, iż w obawie o dobro marki musiał całość przemianować na Intel Security. Skupmy się jednak na możliwościach pakietu, bo te są co najmniej ciekawe. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę jego zerowy koszt można by nawet stwierdzić, że rozkłada on na łopatki wiele konkurencyjnych aplikacji tego typu.Pakiet składa się z kilku modułów. Najważniejszym z nich jest antywirus, który umożliwia wykonywanie skanowania bezpieczeństwa, a także aktualizacje automatyczne i ręczne. Dostępne jest skanowanie w czasie rzeczywistym tj. wszystkich aplikacji i wiadomości. Skaner na żądanie wykonuje codzienne zaplanowane skanowania, umożliwia także ręczne skanowanie pełne, aplikacji, lub niestandardowe mogące obejmować różne dane. Drugi moduł odpowiada za prywatność użytkownika, pozwala na sprawdzenie aplikacji pod kątem zbieranych danych użytkownika. Moduł ten umożliwia zablokowanie wybranych aplikacji kodem zabezpieczającym, a także stworzenie pliki użytkowników np. główny dla osoby dorosłej i dziecięcy z ograniczonym zestawem aplikacji. Za jego pomocą użytkownik może również tworzyć listy dozwolonych i zablokowanych numerów w celu automatycznego odrzucania połączeń i wiadomości SMS.

Obraz

Trzeci moduł odpowiada za skanowanie witryn internetowych, a także ostrzeganie w przypadku łączenia z niezabezpieczonymi i nieszyfrowanymi sieciami Wi-Fi. Moduł kopii zapasowej odpowiada z kolei za zabezpieczenie ważnych danych użytkownika. Dzięki niemu możliwe jest zarówno wykonywane cyklicznie, automatyczne jak i ręczne przesyłanie do chmury producenta kopii wiadomości, logów połączeń, a także danych kontaktów. Ostatnim z modułów jakie udostępnia pakiet McAfee jest system antykradzieżowy. Ten po założeniu odpowiedniego konta pozwala na zdalne lokalizowanie urządzenia, jego blokowanie, wymazywanie wszystkich danych, a także wykorzystanie funkcji CaptureCam do sprawdzania, w jakich rękach się znajduje. Pakiet ponadto wyświetla zalecenia dotyczące bezpieczeństwa np. informując o tym, aby użytkownik wprowadził odpowiednią metodę blokady ekranu.

Pakiet McAfee Antivirus & Security jest udostępniany za darmo, posiada także pełną polską wersję językową. Jedyną ceną za jego używanie są wyświetlane w aplikacji reklamy, a także informacje o możliwości wykupienia płatnej subskrypcji. Ta umożliwia usunięcie reklam, uzyskanie dostępu do dedykowanej pomocy technicznej, a także daje dodatkowe 2 GB w chmurze producenta na zdjęcia i filmy. Pakiet znajdziecie oczywiście w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, po wersję dla iOS zapraszamy do sklepu Apple. Zapraszamy do jego przetestowania i oceny we własnym zakresie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)