Intel Remote Keyboard: zamień telefon w pilota do sterowania Windowsem

Intel Remote Keyboard: zamień telefon w pilota do sterowania Windowsem

Intel Remote Keyboard: zamień telefon w pilota do sterowania Windowsem
Redakcja
23.06.2015 11:33

Intel bez większego rozgłosu wydał niewielką aplikację dla Androida, która pozwala na zamianę smartfonu lub tabletu w pilot zdalnego sterowania. W teorii program został stworzony z myślą o niewielkich urządzeniach typu NUC i Intel Compute Stick, w praktyce możemy ją jednak wykorzystać z dowolnym komputerem.

Pierwszym krokiem do zdalnego sterowania jest zainstalowanie na komputerze niewielkiej aplikacji Intel Remote Keyboard Host App – to właśnie dzięki niej możliwe będzie nawiązywanie połączeń i parowanie urządzeń mobilnych. Niestety oficjalnie producent wspiera jedynie Windows 8.1, próby instalacji na starszych wersjach mogą skończyć się niepowodzeniem. Po zainstalowaniu w zasobniku systemowym zobaczymy ikonę aplikacji. Teraz wystarczy ją uruchomić i wybrać przyjazną nazwę dla naszego komputera, dzięki której będziemy w stanie go odnaleźć podczas parowania.

Obraz

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie na telefonie lub tablecie aplikacji Intel Remote Keyboard (wymagany Android 4.0 lub nowszy). Po uruchomieniu zobaczymy listę urządzeń, z którymi możemy nawiązać połączenie. Oczywiście zarówno komputer, jak i sprzęt mobilny muszą pracować w tej samej sieci. Po wybraniu urządzenia na ekranie monitora lub telewizora wyświetlony zostanie kod QR, który musimy zeskanować. Po tym etapie będziemy mogli korzystać z ekranu dotykowego jak z pilota zdalnego sterowania: – przesuwanie palcem po ekranie odpowiada za ruch kursora, pojedyncze dotknięcie za lewy przycisk myszy, podwójne za prawy. Dodatkowo w celu szybszej nawigacji dostępny jest boczny pasek przewijania. Klawiatura pozwala również na wprowadzanie treści, umożliwia korzystanie z przycisków funkcyjnych (np. ALT), posiada ponadto przycisk Windows do szybkiego przechodzenia na ekran startowy.

Obie aplikacje są zupełnie darmowe, a ich obsługa nie nastręcza żadnych trudności. Wbrew pozorom nie potrzebujemy ani Intel NUC, ani Intel Compute Stick, jednak to właśnie w przypadku tych niewielkich urządzeń najbardziej docenimy wygodę obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Producent deklaruje, że niebawem pojawi się również wersja dla systemu iOS. Oczywiście nowa aplikacja Intela nie jest jedyną, która pozwala na zdalne sterowanie za pomocą Androida. Czy korzystacie z tego typu „pilotów”? Czekamy na Wasze opinie i propozycje innych programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)