Interceptor wierzy, że Gearbox nie ma prawa zablokować RPG Duke Nukem: Mass Destruction

04.03.2014 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wobec pozwu Gearbox Software o bezprawne wykorzystanie licencji na Duke'a Nukema w RPG Mass Destruction, dziwić mogło wykupienie resztek 3D Realms przez Interceptor Entertainment. Okazuje się jednak, że nowi nabywcy wszystkiego, co związane z niegdyś dosyć znaną firmą, gorąco wierzą, iż mogą kontynuować prace nad kolejnym projektem z umięśnionym twardzielem w roli głównej. Inaczej nie bawiliby się przecież w przejęcie.

Obraz

Szef studia Frederik Schreiber jest w stu procentach pewny, że robi z ekipą z Duke Nukem: Mass Destruction to, co im było wolno. Zanim rozpoczęli prace upewnili się na wszystkie możliwe sposoby, iż mają prawo do wykorzystania licencji. Jasne, Gearbox twierdzi inaczej, a nawet ludzie z 3D Realms wypowiedzieli się w temacie na korzyść obecnych właścicieli Duke'a, jednak przekonania osób z Interceptora to nie zmienia. Sprawa w sądzie opóźni pojawienie się tytułu na rynku, jednak w ogólnym rozrachunku pozew ponoć zupełnie obecnego szefostwa nie rusza. W dzisiejszych czasach można się procesować o byle co, a oni niby naprawdę dogłębnie zbadali wcześniej całą sprawę.

W przeciągu najbliższego miesiąca powinniśmy poznać szczegóły spornego projektu RPG. Interceptor ma nadzieję, że w międzyczasie uda się zespołowi dogadać z Gearbox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)