iOS 12.1.2 – oto, jak Apple chce uniknąć zakazu sprzedaży iPhone'ów w Chinach

Nowy iOS rozwiązaniem problemów Apple w Chinach? (depositphotos)
Nowy iOS rozwiązaniem problemów Apple w Chinach? (depositphotos)

20.12.2018 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple i Qualcomm nadal walczą w Chinach. Trzeba przyznać, że tym razem stawka jest naprawdę wysoka – ze sklepów może zniknąć większość iPhone’ów. Rozwiązaniem, które pozwoli na dalszą sprzedaż smartfonów, mają być zmiany w ostatniej aktualizacji iOS-a.

Udostępniony w tym tygodniu iOS 12.1.2 nie wprowadza dużych zmian w wydaniu na rynek europejski czy amerykański. Użytkownicy otrzymują po prostu zbiór poprawek, głównie tych mających naprawić problemy z poprawną obsługą eSIM u wybranych operatorów. Znacznie ciekawiej jest w przypadku oprogramowania, które zostało wydane w Państwie Środka.

iOS 12.1.2 – zmiany wprowadzone w Chinach

Jak zauważa serwis MacRumors pierwszą zmianą jest nowa animacja zamykania aplikacji. Owszem, to naprawdę mała nowość, ale Apple wierzy, że umożliwi ona uniknięcie zakazu sprzedaży iPhone’ów. W iOS dostępnym w Chinach, w poglądzie ostatnio uruchomionych aplikacji, animacja zamknięcia to teraz kurczenie się okna i zniknięcie na środku. Natomiast w poprzedniej wersji, a także w iOS 12.1.2 udostępnionym na innych rynkach, okno aplikacji zsuwa się do góry.

iOS 12.1.2. w wersji na Chiny zawiera jeszcze drobną zmianę w ekranie udostępniania, który pozwala ustawić nowe zdjęcie kontaktu lub nową tapetę. Możliwe, że zostały wprowadzone odpowiednie poprawki, które pozwolą ominąć drugi patent Qualcomma. Dotyczy on bowiem rozwiązań dostosowywania rozmiarów obrazów.

Force Closing Apps on iOS 12.1.2 in China

Co ciekawe, Apple wcześniej twierdził, że już iOS 12 zawiera odpowiednie zmiany, które pozwolą na ominięcie zakazu. W związku z tym, firma w ogóle nie zamierzała wycofać iPhone’ów z Chin – każdy z zakazanych modeli można zaktualizować do wersji 12. Jednak Qualcomm wówczas informował, że tak naprawdę patenty wciąż są naruszane. Szybkie wydanie wersji 12.1.2 może potwierdzać te słowa.

Według Erica Slivka z MacRumors, tak szybkie wydanie aktualizacji 12.1.2 – zaledwie dwa tygodnie po poprzedniej wersji – spowodowało, że zmiany, które miały faktycznie trafić do tego wydania, zostały przeniesione do 12.1.3. Apple po prostu chciał jak najsprawniej odpowiedzieć na zakaz wydany przez chiński sąd.

Zakaz sprzedaży w Chinach

W tym miesiącu sąd w Chinach wydał wstępny zakaz sprzedaży większości iPhone’ów dostępnych w aktualnej ofercie Apple. Powodem ma być naruszenie przez firmę z Cupertino patentów należących do Qualcomma.

Zakaz obejmuje następujące modele: iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Aczkolwiek, decyzja sądu ma nie dotyczyć najnowszych modeli w ofercie – iPhone XS, iPhone XS Max i model XR. Warto zaznaczyć, że wszystkie iPhone’y od momentu wydania zakazu wciąż pozostawały w sprzedaży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)