iOS 12.1 już dostępny. iPhone'y wreszcie dostają obsługę eSIM i... aż 70 nowych emoji

iOS 12.1 już dostępny. iPhone'y wreszcie dostają obsługę eSIM i... aż 70 nowych emoji

Aktualizacja iOS-a już dostępna do pobrania. (depositphotos)
Aktualizacja iOS-a już dostępna do pobrania. (depositphotos)
30.10.2018 18:36

Apple udostępniło większą aktualizację iOS-a. Nowa wersja 12.1 przynosi przede wszystkim funkcje, które zostały zapowiedziane już wcześniej, ale nie udało się ich wdrożyć do finalnego iOS-a 12 wydanego we wrześniu.

Rozmiar aktualizacji to 478 MB (iPhone XS). Jeśli komunikat o aktualizacji nie pojawi się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

Obraz

Aktualizacja wprowadza grupowy FaceTime, który został ogłoszony już w czerwcu podczas konferencji WWDC. Jednocześnie w wideorozmowe może uczestniczyć od 2 do 32 użytkowników sprzętu Apple. Bieżący mówca jest wykrywany przez oprogramowanie i kafelek z nim jest przenoszony na pierwszy plan. Z kolei osoby, które najmniej się udzielają, będą zepchnięte na drugi plan i otrzymają mniejsze okno rozmowy.

Kolejną ważną nowością jest dodanie Dual SIM. Funkcja obsługi dwóch kart została zapowiedziana podczas premiery tegorocznych iPhone’ów. Nie mamy jednak do czynienia z drugim fizycznym gniazdem na kartę SIM. iPhone’y wspierają bowiem technologię eSIM. Niestety, wciąż nie jest ona dostępna w Polsce. Jedynie Orange zapowiedział, że wprowadzi ją do końca roku. Warto dodać, że funkcja Dual SIM dostępna jest tylko na iPhonie XS, XS Max i XR.

Grupowy FaceTime. źródło: Apple
Grupowy FaceTime. źródło: Apple

iOS 12.1 przynosi też możliwość kontrolowania efektu bokeh już podczas robienia zdjęcia. Serwis The Verge informuje, że aktualizacja rozwiązuje błąd z przesadnym upiększaniem zdjęć robionych przednią kamerką. Wprowadzono także 70 nowych emoji (lama, komar, kangur, sól i wiele innych), które będą dodatkowo dostępne na Apple Watchu i komputerach Apple.

Lista urządzeń z aktualizacją do iOS 12.1

Aktualizacja systemu iOS do wersji 12.1 dostępna jest dla urządzeń: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPad Pro (12,9”) 2. generacji, iPad Pro (12,9”) 1. generacji, iPad Pro (10,5”), iPad Pro (9,7”), iPad Pro (9,6”), iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. generacji, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPod touch.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)