iPad Pro rozkręcony oraz poddany testom na wytrzymałość i wyginanie

iPad Pro rozkręcony oraz poddany testom na wytrzymałość i wyginanie

iPad Pro rozkręcony oraz poddany testom na wytrzymałość i wyginanie
Michał Sokołowski
12.11.2015 23:02, aktualizacja: 13.11.2015 13:31

iPad Pro dostępny jest na rynku dopiero jeden dzień. To wystarczająco długo, aby w Internecie pojawiły się pierwsze testy, opinie i porównania. Znany z rozkręcania tego, co mu w ręce wpadnie serwis iFixit zajrzał do wnętrza obudowy nowego tabletu. Okazało się, że płyta główna znajduje się na środku, razem z podłączonymi do niej przewodami wyświetlacza. Takie umieszczenie podzespołów sprawia, że każda naprawa wymaga odkręcenia całego przedniego panelu obudowy.

Obraz

Nie obyło się bez kompromisów. Cztery głośniki zajmują sporo miejsca, przez co konieczne było zastosowanie mniejszej baterii. Redaktorzy iFixit każde urządzenie oceniają pod kątem możliwości ewentualnej naprawy: iPad Pro otrzymał ocenę 3/10. Oznacza to, że samodzielna naprawa może być skomplikowana. Swój werdykt uzasadniają między innymi połączeniem wyświetlacza z panelem przednim, co zwiększy koszty jego wymiany. Wzrasta też ryzyko przypadkowego uszkodzenia podczas otwierania obudowy.

iPad Pro Drop Test & Bend Test!

Amerykański vloger EverythingApplePro postanowił natomiast przeprowadzić testy wytrzymałościowe najnowszego dziecka firmy Apple. Jego wielkość sprawia, że doskonale nadaje się jako taca do podawania jedzenia. Vloger w opublikowanym filmie na różne sposoby upuszczał tablet na betonową posadzkę. Mimo że pokrywające ekran szkło jest bardzo odporne na upadki, to niestety wyświetlacz przestał działać poprawnie.

Nie zabrakło również testu na wyginanie się. Okazało się, że jest to możliwe, w przeciwieństwie do iPhone’a 6S. Trudno stwierdzić czy nowy tablet jest podatny na przypadkowe wygięcia: tak dużego urządzenia nie da się trzymać w kieszeni, nie ma więc możliwości, aby stało się to podczas wiązania butów. Nie wiadomo też, czy iPad nie wygnie się, gdy będziemy go nosić na przykład w plecaku.

Obraz

Jeśli zastanawiacie się, jak dużą rozdzielczość ma ekran iPada Pro, warto posłużyć się porównaniem do starszych urządzeń. Powyższe zestawienie przedstawia zrzuty ekranu w skali 1:1 najnowszego tabletu oraz leciwego już iPhone’a 3G. Luka pomiędzy ikonami jest wystarczająco duża, by pomieścić cały obraz wyświetlany przez iPhone’a.

Warto wspomnieć, że rozdzielczość iPada wynosi 2732 × 2048 pikseli, natomiast iPhone’a 3G – 320 × 480. Wielu użytkowników nowego tabletu narzeka na niezagospodarowaną przestrzeń – na tak dużym ekranie zmieściłoby się znacznie więcej rzędów ikon. Jako ciekawostkę można dodać, że rozdzielczość wyświetlacza pierwszego Maca wynosiła 512 × 342. Dziś większa jest ikona pojedynczej aplikacji na iPadzie Pro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)