iPhone 12 Mini nie będzie już produkowany. Zapadła decyzja

iPhone 12 Mini nie będzie już produkowany. Zapadła decyzja

iPhone 12 Mini
iPhone 12 Mini
Źródło zdjęć: © Komórkomania
22.06.2021 15:29

iPhone 12 Mini miał być opcją dla ludzi, którzy nie chcą dużych smartfonów. Koncepcja spodobała się zarówno mediom, jak i potencjalnym nabywcom. Okazuje się jednak, że ten zachwyt nie przenosi się na sprzedaż.

Fakt, że smartfony w ostatnich latach strasznie się rozrosły jest niepodważalny. Osobiście uważam, że są one za duże i za ciężkie. Jest to odczuwalne podczas przemieszczania się, ale także podczas korzystania. Podejrzewam, że nie jestem jedynym, który tak uważa. Nic więc dziwnego, że któryś z producentów chciał wypełnić lukę na rynku. Apple postawiło na iPhone 12 Mini, którego sprzedaż okazała się rozczarowująca.

iPhone 12 Mini stanowi zaledwie 5 procent sprzedaży urządzeń z serii 12. To znacznie mniej niż zakładano. Dlatego właśnie koniec produkcji smartfonów nastąpi wraz z końcem drugiego kwartału 2021 roku.

Apple ma zamiar skupić się na sprzedaży pozostałych trzech modeli z serii 12, czyli iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. iPhone 12 Mini nadal będą dostępne w sklepach, lecz trzeba liczyć się z tym, że z czasem w poszczególnych sieciach zacznie ich po prostu brakować.

Słaba sprzedaż "małego" iPhone'a nie oznacza, że Apple rezygnuje z tej koncepcji. Według plotek, iPhone 13 także zostanie wydany w wersji Mini. Czy sytuacja z iPhone 12 Mini pokazała, że ludzie jednak nie chcą małych telefonów, czy może jednak tylko tyle, że od iPhone'ów oczekują czegoś innego?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)