iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych w ekranie

iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych w ekranie

03.07.2017 18:46

Możliwe, że na smartfon z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem przyjdzie nam dłużej poczekać. Obecne informacje wskazują, że nie zobaczymy tego rozwiązania w tegorocznych urządzeniach Samsunga, ani w smartfonach Apple. Ten rok będzie należał wyłącznie do niemal bezramkowych ekranów i pozbywania się fizycznych przycisków pod nimi.

W Galaxy S8 i większym S8+ został usunięty fizyczny przycisk, a to ze względu na ekran zajmujący niemal cały przód. Przycisk został połączony z samym ekranem, a czytniki linii papilarnych powędrował na tył, co zwłaszcza w przypadku większego S8+ nie jest zbyt wygodne. W związku z tym zaczęły pojawiać się informacje o zintegrowaniu czytnika z wyświetlaczem w Galaxy Note 8, by korzystanie z funkcji zabezpieczenia za pomocą wzorców palca nadal było wygodne. Dziś wiemy, że takie rozwiązanie u Samsunga nie pojawi się w tegorocznym Galaxy Note, a dopiero w modelach w 2018 roku.

Obraz

Nad podobną technologią pracuje Qualcomm, który w drugiej połowie 2018 roku chce wprowadzić czytnik wykorzystujący ultradźwięki. Miałby on działać przez warstwę szkła oraz metalu, oczywiście do pewnej grubości. Chińskie Vivo pod koniec czerwca udowodniło, że faktycznie jest możliwe zintegrowanie czytnika z wyświetlaczem. Jednakże mamy do czynienia wyłącznie z prototypem, który w sprzedaży być może w ogóle nie pojawi.

W związku z tym, że Vivo nie udało się jeszcze wprowadzić odpowiedniej technologii na rynek, oczekiwaliśmy, że pierwsze będzie Apple. Zwłaszcza, że nowy iPhone ma być pozbawiony fizycznego przycisku, a niemal cały przód zostanie pokryty wyświetlaczem. Jednak najnowsze doniesienia wskazują, że również nowy iPhone nadal nie będzie w stanie zapewnić czytnika połączonego z wyświetlaczem.

Vivo Under Display Fingerprint Scanning Solution

Informacje dotyczące nowych smartfonów Apple pochodzą od Ming-Chi Kuo, analityka KGI, któremu zawdzięczamy potwierdzone przecieki dotyczące produktów Apple. Nadchodzący iPhone OLED (prawdopodobnie iPhone 8) ma być natomiast pozbawiony fizycznego przycisku i będzie posiadał 5,8-calowy ekran OLED z wyjątkowo smukłymi ramkami. Fizyczny przycisk zastanie zastąpiony przez zintegrowany z wyświetlaczem przycisk wirtualny. Jednakże w ekranie nie zostanie osadzony czytnik linii papilarnych, który albo zostanie przeniesiony (prawdopodobnie na tył) lub Apple w ogóle z niego zrezygnuje.

Oprócz iPhone’a 8 miałby zostać zaprezentowane jeszcze dwa modele. Pierwszym będzie iPhone 7s z 4,7-calowym wyświetlaczem i 2 GB RAM, drugi model iPhone 7s Plus dostanie ekran o przekątnej 5,5 cala i 3 GB RAM. Wszystkie nowe iPhone’y mają być dostępne w wersji 64 i 256 GB na dane użytkownika, choć nie wyklucza się edycji 128 GB. Oficjalna prezentacja ma odbyć się już we wrześniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)