iPhone 9 opóźniony? Apple podobno odwołał marcową imprezę produktową

iPhone 9 opóźniony? Apple podobno odwołał marcową imprezę produktową
11.03.2020 08:30
iPhone 9 opóźniony? Apple podobno odwołał marcową imprezę produktową

Kolejne zachodnie media donoszą, że zaplanowana na marzec impreza produktowa, gdzie Apple miał pokazać m.in. ekonomicznego iPhone'a 9, została odwołana. Spółka może zdecydować się na prezentację nowości w internecie, ale to najprawdopodobniej i tak wiąże się z przełożeniem premiery sklepowej, gdyż trudności dotykają także fabryk.

Spośród produktów, których oczekują fani Apple'a, zdecydowanie najgłośniejszym jest wspomniany już iPhone 9, czyli najtańszy model iPhone'a od 2016 r. i wydania iPhone'a SE. Dzięki analizie kodu źródłowego bety iOS 14, smartfon ten jest już właściwie pewny. Pytanie tylko, kiedy i jakim kanałem zostanie oficjalnie zaprezentowany światu.

Atrakcją numer dwa, pod którą jednak stawia się więcej znaków zapytania z racji zdawkowych tylko plotek, miał być MacBook Pro 14. Następca obecnie sprzedawanej wersji 13-calowej, który mógłby pójść w ślady MBP 16, a więc zaoferować większą niż wcześniej matrycę.

350323501863095700

Ponadto, mówiło się kilku nowościach w segmencie akcesoriów: lokalizatorze AirTag, ładowarce indukcyjnej w formie maty i słuchawkach nausznych.

Tak, to znów koronawirus

Wszystko to miało zostać zaprezentowane na zwyczajowej imprezie w Steve Jobs Theater w Cupertino, ale – jak wynika z doniesień – mając na uwadze epidemię koronawirusa, Apple zmienił zdanie i odwołał wydarzenie. Istnieje podejrzenie, że część nowych produktów zostanie przedstawiona w internecie, w formie informacji prasowej. Nie ma jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji. Sam producent konsekwentnie milczy.

Wcześniej w marcu o problemach produkcyjnych Apple'a, związanych oczywiście z epidemią Covid-19, informował DigiTimes. Jak stwierdzono, niektóre premiery mogą zostać przesunięte na lipiec lub sierpień, a iPhone 9 być może nawet na wrzesień.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)