iPhone utknął w średniowieczu. CEO Telegram krytykuje Apple za brak ekranu 120 Hz

iPhone utknął w średniowieczu. CEO Telegram krytykuje Apple za brak ekranu 120 Hz
20.05.2021 12:34
iPhone utknął w średniowieczu. CEO Telegram krytykuje Apple za brak ekranu 120 Hz
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Onur Binay

Pawieł Durow ostro skrytykował produkty Apple, w tym iPhone, jak i ich użytkowników. Twórca popularnego komunikatora Telegram uznał, że technologiczne smartfony Apple "utknęły w średniowieczu".

  • iPhone'y mają ekran z odświeżaniem 60 Hz
  • Smartfony z Androidem posiadają już odświeżanie 120 Hz lub wyższe
  • 120 Hz odświeżanie sprawia, że przewijanie ekranu odbywa się w sposób bardzo szybko i płynny

Sytuacja jest o tyle specyficzna, że Telegram, którego współtwórcą jest Durow, początkowo powstał właśnie na system iOS, z którego korzystają iPhone'y.

Durow jest jednak obecnie daleki od zachwytów nad produktami Apple. "Są bardzo skuteczni w realizacji swojego modelu biznesowego" - to jedyne pozytywne słowa, jakie z jego strony ostatnio padły na publicznym kanale Telegrama. Dalej już nie było tak różowo.

"Każą przepłacać za swój przestarzały sprzęt konsumentom, którzy są zamknięci w ich własnym ekosystemie." – grzmiał rosyjski programista i biznesmen. "Za każdym razem, gdy testuję aplikację na iPhone'a, czuję się jakbym wracał do średniowiecza" - dodał.

Skąd tyle zawiści w twórcy Telegrama? Przede wszystkim Durow krytykuje tutaj odświeżanie ekranu 60 Hz, jakie znajdziemy w iPhone'ach. Jego zdaniem wyświetlacze Apple'a nie są w stanie konkurować z ich odpowiednikami z systemu Android.

Dlaczego to ma takie znaczenie? Otóż wyższe odświeżanie ekranu w telefonie sprawia, że przewijanie aplikacji i menu jest znacznie płynniejsze, a sam telefon sprawia optyczne wrażenie "szybszego".

W dalszej części swojego wpisu Durow nazwał użytkowników iPhone'ów "cyfrowymi niewolnikami". Wyjaśnił to na przykładzie tego, że Apple pozwala wyłącznie instalować aplikacje ze swojego sklepu App Store, a kopie zapasowe danych na poziomie systemowym można wykonywać jedynie przez usługę Apple iCloud.

Ze słowami Durowa niewątpliwie może utożsamiać się wielu entuzjastów technologii i elektroniki. Jednak jego wypowiedź jest całkowicie jednostronna i pomija obiektywne zalety iPhone'ów, jakimi są na przykład długi okres wspierania sprzętu aktualizacjami, a także wydajność układów moblnych.

Telegram jest jednym z najbardziej cenionych komunikatorów. Podobnie jak konkurencyjny Signal opiera się on na całościowym szyfrowaniu (end-to-end), a więc rozmowy ze znajomymi są przechowywane wyłącznie na urządzeniach i nie da się ich przechwycić z zewnątrz w trakcie komunikacji.

Pawieł Durow jest obecnie miliarderem, a jego majątek wyceniany jest na 17,2 miliarda dolarów.

Jeśli interesują cię komunikatory internetowe, zapraszamy do naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)