iPhone utknął w średniowieczu. CEO Telegram krytykuje Apple za brak ekranu 120 Hz

iPhone utknął w średniowieczu. CEO Telegram krytykuje Apple za brak ekranu 120 Hz

iPhone utknął w średniowieczu. CEO Telegram krytykuje Apple za brak ekranu 120 Hz
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Onur Binay
20.05.2021 12:34

Pawieł Durow ostro skrytykował produkty Apple, w tym iPhone, jak i ich użytkowników. Twórca popularnego komunikatora Telegram uznał, że technologiczne smartfony Apple "utknęły w średniowieczu".

  • iPhone'y mają ekran z odświeżaniem 60 Hz
  • Smartfony z Androidem posiadają już odświeżanie 120 Hz lub wyższe
  • 120 Hz odświeżanie sprawia, że przewijanie ekranu odbywa się w sposób bardzo szybko i płynny

Sytuacja jest o tyle specyficzna, że Telegram, którego współtwórcą jest Durow, początkowo powstał właśnie na system iOS, z którego korzystają iPhone'y.

Durow jest jednak obecnie daleki od zachwytów nad produktami Apple. "Są bardzo skuteczni w realizacji swojego modelu biznesowego" - to jedyne pozytywne słowa, jakie z jego strony ostatnio padły na publicznym kanale Telegrama. Dalej już nie było tak różowo.

"Każą przepłacać za swój przestarzały sprzęt konsumentom, którzy są zamknięci w ich własnym ekosystemie." – grzmiał rosyjski programista i biznesmen. "Za każdym razem, gdy testuję aplikację na iPhone'a, czuję się jakbym wracał do średniowiecza" - dodał.

Skąd tyle zawiści w twórcy Telegrama? Przede wszystkim Durow krytykuje tutaj odświeżanie ekranu 60 Hz, jakie znajdziemy w iPhone'ach. Jego zdaniem wyświetlacze Apple'a nie są w stanie konkurować z ich odpowiednikami z systemu Android.

Dlaczego to ma takie znaczenie? Otóż wyższe odświeżanie ekranu w telefonie sprawia, że przewijanie aplikacji i menu jest znacznie płynniejsze, a sam telefon sprawia optyczne wrażenie "szybszego".

W dalszej części swojego wpisu Durow nazwał użytkowników iPhone'ów "cyfrowymi niewolnikami". Wyjaśnił to na przykładzie tego, że Apple pozwala wyłącznie instalować aplikacje ze swojego sklepu App Store, a kopie zapasowe danych na poziomie systemowym można wykonywać jedynie przez usługę Apple iCloud.

Ze słowami Durowa niewątpliwie może utożsamiać się wielu entuzjastów technologii i elektroniki. Jednak jego wypowiedź jest całkowicie jednostronna i pomija obiektywne zalety iPhone'ów, jakimi są na przykład długi okres wspierania sprzętu aktualizacjami, a także wydajność układów moblnych.

Telegram jest jednym z najbardziej cenionych komunikatorów. Podobnie jak konkurencyjny Signal opiera się on na całościowym szyfrowaniu (end-to-end), a więc rozmowy ze znajomymi są przechowywane wyłącznie na urządzeniach i nie da się ich przechwycić z zewnątrz w trakcie komunikacji.

Pawieł Durow jest obecnie miliarderem, a jego majątek wyceniany jest na 17,2 miliarda dolarów.

Jeśli interesują cię komunikatory internetowe, zapraszamy do naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)