iPhone X inspiracją dla Androida. Będzie więcej smartfonów z wycięciem w ekranie?

iPhone X inspiracją dla Androida. Będzie więcej smartfonów z wycięciem w ekranie?

iPhone X inspiracją dla Androida. Będzie więcej smartfonów z wycięciem w ekranie?
12.02.2018 17:56

Jubileuszowy iPhone X, mający stanowić pokaz możliwości Apple, wprowadził kilka wartych uwagi rozwiązań, ale nie obyło się również bez wzbudzających kontrowersje pomysłów, w tym charakterystycznego wycięcia w ekranie. Podobne wycięcie ma pojawić się w smartfonach z Androidem. Warto zauważyć, że inicjatywę tę zdaje się popierać samo Google.

iPhone X wyznaczył wzornictwo smartfonów Apple na najbliższe lata. W tym roku mają bowiem pojawić się trzy modele, które otrzymają ekran otoczony smukłymi ramkami, a na górze znajdzie się wycięcie z głośnikiem, kamerką i zestawem czujników. Według informacji uzyskanych przez Bloomberga, nowy smartfon Apple stanie się również inspiracją dla kolejnych urządzeń z Androidem P.

Wśród nowości w następcy Androida 8.x Oreo ma znaleźć się wsparcie dla wycięcia na ekranie, podobnego do tego z iPhone’a X. Google zamierza dostarczyć tylko odpowiednie narzędzia w oprogramowaniu, to producenci smartfonów zdecydują, czy chcą wykorzystać nowe możliwości stosując odpowiedni sprzęt czy pozostają przy bardziej klasycznych wyświetlaczach.

Android P przyniesie także nowości w Asystencie Gogole, którego jak podają nieoficjalne źródła, programiści będą mogli zintegrować z własnymi aplikacjami. Poprawione ma zostać zarządzenie energią, co ma pozytywnie wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu. Android P zapowiada się więc na wartą uwagi aktualizację. Natomiast iOS 12 ma być raczej nudnym wydaniem – Apple chce skupić się na wydajności i jakości, przesuwając wprowadzenie wybranych funkcji na 2019 rok.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)