iPhone X uwolniony – pozostaje czekać na nieoficjalny sklep z aplikacjami

iPhone X uwolniony – pozostaje czekać na nieoficjalny sklep z aplikacjami

iPhone X uwolniony – pozostaje czekać na nieoficjalny sklep z aplikacjami
27.12.2017 13:01

W Sieci znajdziemy już pierwszy ogólnodostępny jailbreak, który pozwala uwolnić system iOS 11 i iPhone'a X, 8 i inne 64-bitowe urządzenia mobilne Apple'a. To efekt wspólnej pracy wielu członków społeczności, którzy w ostatnich tygodniach połączyli siły.

Hakerów zmotywowała do działania publikacja szczegółów luki async_wake, odkrytej przez Iana Beera z firmy Google. Od tego czasu wiele osób pracowało nad wykorzystaniem luki do własnych celów. Wśród nich był Johnatan Levin – autor projektu LiberiOS. Jailbreak ten działa na systemach iOS od 11 do 11.1.2. Urządzenia, na których można go uruchomić, obejmują iPhone'a 5s, SE, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X oraz wszystkie 64-bitowe iPady i iPoda Touch 6. generacji. Ten sposób uwolnienia urządzenia nie zadziała na iOS-ie 11.2 ani na starszych niż 11 systemach, choć autor nie wyklucza portowania LiberiOS na starsze systemy.

LiberiOS działa na bazie exploita opisanego przez Iana Beera i jest już dostępny publicznie. Co ważne, projekt ten daje dostęp do uprawnień roota i SSH na iPhonie, ale nie służy do łatwego instalowania Cydii (alternatywny menedżer aplikacji) ani Substrate (framework pozwalający instalować dodatkowe łatki).

Cydia prawdopodobnie nie działa dlatego, że nie została jeszcze przystosowana do działania na wyłącznie 64-bitowych systemach iOS 11. To jednak tylko kwestia czasu, aż Saurik przygotuje sklep do działania na nowym iOS-ie. Gdy to nastąpi, z pewnością Cydia zostanie dodana do jailbreaka. Już trwają prace, a do Saurika przyłączyli się deweloperzy, którzy pracowali także przy innych jailbreakach.

Instrukcję korzystania z jailbreaka znajdziecie między innymi na Redmond Pie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)