iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem, ale bez ładowarki?

iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem, ale bez ładowarki?

iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem, ale bez ładowarki?
12.09.2017 16:10, aktualizacja: 12.09.2017 20:59

Chyba nie musimy już powtarzać, że dziś wieczorem Apple pokaże nowe iPhone’y. Z pewnością będą to urządzenia bardzo dobre, pewnie jedne z najlepszych, ale w dniu premiery uboższe niż oczekiwaliśmy. Według bardzo prawdopodobnych informacji, na ładowanie bezprzewodowe będziemy musieli trochę poczekać.

Nowe informacje zawdzięczamy Ming-Chi Kuo, analitykowi KGI, który dostarczył już wiele sprawdzonych przecieków związanych z produktami Apple. Tym razem Ming-Chi Kuo odnosi się do funkcji bezprzewodowego ładowania, które owszem będzie wspierane, ale na drodze pojawiła się przeszkoda, której Apple nie zdołało pokonać.

Firma z Cupertino najwyraźniej nie jest gotowa do wprowadzenia własnego akcesorium do bezprzewodowego ładowania. Będzie jednak można korzystać z ładowarek innych firm, bowiem co z pewnością jest zaskakujące, iPhone 8, 8 Plus oraz X będą wspierać bezprzewodowe standardy ładowania indukcyjnego. Powinna więc zadziałać ładowarka innej firmy, która oferuje standard Qi.

Użytkownicy nowych iPhone'ów powinni zacząć interesować się chociażby produktami Belkin.
Użytkownicy nowych iPhone'ów powinni zacząć interesować się chociażby produktami Belkin.

Apple można zarzuć wiele, ale z pewnością nie można powiedzieć, że nie dba o jakość. To właśnie rygorystyczne wymagania, które musi spełnić ładowarka sygnowana logo nagryzionego jabłka, przyczyniły się do opóźnień. W związku z wysokimi wymaganiami dotyczącymi specyfikacji, które nie zostały spełnione, Apple nie zdecydowało się jeszcze na rozpoczęcie masowej produkcji.

Nie wiemy ile czasu potrwa pokonanie obecnych barier, ale doniesienia KGI mówią, że Apple czeka na „przełom technologiczny”, zanim stworzy własne akcesorium. Możliwe, że pod tym względem firma chce wyprzedzić konkurencję, zapewniając chociażby wyjątkowo sprawne dostarczenie energii za pomocą ładowarki indukcyjnej.

Użytkownikom nowych iPhone’ów pozostanie więc korzystanie z produktów innych firm, które wspierają standard Qi. Przed premierą iPhone’a X oraz dwóch pozostałych modeli, warto jeszcze zapoznać się z informacjami opublikowanymi przez Qualcomma. Jak bowiem twierdzi największy producent mobilnych procesorów, innowacyjne funkcje znajdziemy dziś w smartfonach z Androidem. W świecie Androida chociażby ładowanie bezprzerwowe pojawiło się wcześniej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)