iPhone zmienił rynek i sprzedał się w ponad miliardzie egzemplarzy

iPhone zmienił rynek i sprzedał się w ponad miliardzie egzemplarzy28.07.2016 15:16
iPhone zmienił rynek i sprzedał się w ponad miliardzie egzemplarzy

Gratulujemy! Apple oficjalnie poinformowało, że w zeszłym tygodniu sprzedany został miliardowy iPhone. Ten fenomenalny wynik udało się osiągnąć w ciągu dziewięciu lat – 29 czerwca 2007 roku pojawił się iPhone pierwszej generacji, smartfon, który miał ogromny wpływ na wygląd dzisiejszych mobilnych urządzeń.

Apple nie stworzyło pierwszego smartfona. Już znacznie wcześniej na rynku pojawiły się telefony o możliwościach zahaczających o te, które przypisalibyśmy mobilnemu, mieszczącemu się w kieszeni komputerowi. W przeciwieństwie do iPhone’a, te zaawansowane telefony były jednak raczej topornymi konstrukcjami skierowanymi przede wszystkim dla klienta biznesowego.

350180517720909761

iPhone był natomiast smartfonem, którego miały pokochać miliony. Trzeba przyznać, że miał ku temu ogromny potencjał. Miał on bowiem duży, dotykowy wyświetlacz. Nie było to niewygodne rozwiązanie z rysikiem, które obsługiwało tylko jeden punkt dotykowy. Wyświetlacz był wyposażony w technologię Multi-Touch, a dzięki gestom i dopasowanemu interfejsowi, obsługa była naprawdę wygodna.

Smartfon Apple nie był nudnym urządzeniem przeznaczonym tylko dla biznesu. Dawał on dostęp do muzyki, filmów, mobilnych gier, a także wykonywał zdjęcia. Zastępował więc wiele przenośnych urządzeń, a dodatkowo był po prostu telefonem, dającym możliwość komunikowania się ze znajomymi. To wszystko w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem, sprawiło, że pod sklepami Apple ustawiały się długie kolejki. Każdy chciał mieć iPhone’a, a ci najbardziej wytrwali, byli gotowi stać po kilkanaście godzin, byle tylko kupić własny egzemplarz.

iPhone 6s vs 1st Gen iPhone!

Od premiery iPhone’a pierwszej generacji minęło dziewięć lat, a my teraz czekamy na jego kolejne wcielenie – iPhone’a 7. Dziś rynku dostępna jest dziewiąta generacja smartfona Apple. W porównaniu do pierwszego modelu, obecny iPhone 6S to ogromny skok wydajnościowy. Jednordzeniowy układ ARM Samsunga 412 MHz poszedł dawno w zapomnienie, obecnie sercem jest układ Apple A9, składający się z dwóch wysokowydajnych rdzeni 1,85 GHz. Zamiast 128 MB RAM otrzymujemy 2 GB, a ówczesna ilość wbudowanej pamięci masowej dla topowej wersji – 16 GB, dziś stała się ilością dla wersji najuboższej. Ogromny skok dokonał się również w technologii produkcji wyświetlacza oraz kamer.

Przez te dziewięć lat, iPhone bardzo się zmienił, podobnie jak smartfony innych producentów. Postęp jest ogromny. Co ciekawe, nie wszystkie urządzenia przeszły tak duże zmiany. Wystarczy spojrzeć na rynek laptopów, który rozwija się bardzo powoli, na tyle wolno, że można odnieść wrażenie jakby stał w miejscu. Producentów jednak to nie obchodzi, to nie laptopy osiągają miliard sprzedanych egzemplarzy, a smartfony. To nie za nowym laptopem stoją długie kolejki, ale za iPhonem.

350180517721302977

Każda kolejna generacja iPhone’a ustanawiała nowy rekord sprzedaży. Nie może to jednak trwać wiecznie, rynek musi w końcu się nasycić, tym bardziej, że kolejne modele wnoszą coraz mniej zmian, a poprzednie w zupełności wystarczają. Powoli zaczynamy mieć do czynienia z tym nasyceniem, co odczuło nawet Apple. Osiągnięcie następnego miliarda sprzedanych iPhone’ów będzie już więc znacznie trudniejsze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)