iWork for iPad już nie tylko dla iPada

01.06.2011 18:16, aktual.: 02.06.2011 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydana została kolejna wersja pakietu biurowego firmy Apple dla iPada — iWork for iPad. Niewielu spodziewało się, że kolejne wydanie pakietu przeznaczone będzie dla szerszej gamy urządzeń mobilnych. Zaskoczeniem jest również data premiery — tydzień przed WWDC. Najwyraźniej w prezentacji Steve'a Jobsa zaplanowanej na 6 czerwca zabrakło już miejsca na pakiet biurowy.

Wydany wczoraj zestaw aplikacji składa się z programów: Pages (edytor tekstu), Numbers (arkusz kalkulacyjny) i Keynote (program do tworzenia i wyświetlania prezentacji). Te same aplikacje będzie można uruchamiać na iPadach, iPodach Touch trzeciej i czwartej generacji, oraz na iPhone'ach 3GS i 4. Wszystkie aplikacje będą interpretować gesty wielodotykowe i, zdaniem dyrektora do spraw marketingu firmy Apple — Philipa Schillera — będą doskonale wyglądać na wyświetlaczach Retina, w które wyposażone są iPhone'y i iPody Touch. Wszystkie aplikacje będą otwierać dokumenty zapisane w iWork na Mac OS X oraz w pakiecie Microsoft Office (poza OneNote), a także drukować je z użyciem AirPrint. Oczywiście z każdego z wymienionych urządzeń prezentacje w wysokiej rozdzielczości można wyświetlać na ekranie lub rzutniku podłączonym przez HDMI. Przeglądarka dokumentów w każdym z nich została przygotowana specjalnie dla urządzeń z ekranem dotykowym. Ciekawym rozwiązaniem, przygotowanym specjalnie dla małych ekranów, jest Smart Zoom — w czasie edycji dokument zostaje automatycznie zbliżony do miejsca, w którym znajduje się kursor. Po zakończeniu edycji program wraca do widoku całej strony dokumentu.

Każdą aplikację można już kupić w App Store za 9.99 dolara lub 7.99 euro, a posiadacze pakietu iWork dla iPada mogą je pobrać za darmo. Przy okazji warto wspomnieć, że również dziś wydana została poprawka bezpieczeństwa dla systemu Mac OS X 10.6.7, która zgodnie z zapowiedzią usuwa MACDefendera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)