Izraelska firma odblokuje każdego iPhone’a na zlecenie rządu USA

Izraelska firma odblokuje każdego iPhone’a na zlecenie rządu USA

Izraelska firma odblokuje każdego iPhone’a na zlecenie rządu USA
28.02.2018 18:51

Smartfony Apple uchodzą za bezpieczne. Często wśród zalet wymienia się podobno godne naśladowania podejście do prywatności użytkownika. W końcu nawet FBI miało problem z wydobyciem danych z iPhone’a należącego do terrorysty. Możliwe jednak, że niebawem FBI oraz inni, którzy chcą złamać zabezpieczenia, nie będą musieli w ogóle prosić Apple.

Jak donosi Forbes, Izraelska firma Cellebrite, współpracująca z rządem USA, ma podobno być w posiadaniu metody, która umożliwia dostęp do każdego iPhone’a na rynku, w tym najnowszego iPhone’a 8 i modelu X. Urządzenia mają nie posiadać żadnej obrony, która byłaby skuteczna wobec narzędzi Cellebrite.

Narzędzie opracowane przez Cellebrite ma poradzić sobie z wieloma mobilnymi sprzętami Apple i różnymi wersjami iOS-a. Podatne mają być iPhone’y, iPady i Pody touch, które działają pod kontrolą iOS-a w wersji od 5 do 11. Oznacza to, że prawie wszystkie używane urządzenia z logo nadgryzionego jabłka nie są odporne. Bezpieczni nie są także użytkownicy Androida. Izraelczycy potrafią włamać się do urządzeń Samsunga, HTC, Google i innych producentów.

Firma jest w stanie wydobyć kod PIN, hasła i wzory blokady. Zapewnia to jej dostęp do wszystkich danych zgromadzonych na smartfonie. Korzystanie z Face ID lub Touch ID nie zapewnia bezpieczeństwa – iOS i tak wymaga ustawienia kodu blokady, najczęściej wykorzystanego, gdy biometria nie jest w stanie rozpoznać użytkownika. Metoda miała być już użyta. W listopadzie zeszłego roku, na prośbę Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, uzyskany został dostęp do iPhone’a X. Smartfon należał do podejrzanego o handel bronią.

Niestety, informacje zdobyte przez Forbesa nie zawierają nic o wykorzystywanej technologii. Nie wiemy więc jaka metoda lub podatność iPhone’a X została wykorzystana. Trudno jest też stwierdzić, czy któraś z aktualizacji iOS-a sprawi, że wykorzystywana furtka zostanie zamknięta. Obecnie użytkownikom sprzętu Apple pozostaje instalować aktualizacje, bowiem to jedyny znany sposób, który może ochronić ich prywatne dane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)