Izraelska firma odblokuje każdego iPhone’a na zlecenie rządu USA

Izraelska firma odblokuje każdego iPhone’a na zlecenie rządu USA

28.02.2018 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony Apple uchodzą za bezpieczne. Często wśród zalet wymienia się podobno godne naśladowania podejście do prywatności użytkownika. W końcu nawet FBI miało problem z wydobyciem danych z iPhone’a należącego do terrorysty. Możliwe jednak, że niebawem FBI oraz inni, którzy chcą złamać zabezpieczenia, nie będą musieli w ogóle prosić Apple.

Jak donosi Forbes, Izraelska firma Cellebrite, współpracująca z rządem USA, ma podobno być w posiadaniu metody, która umożliwia dostęp do każdego iPhone’a na rynku, w tym najnowszego iPhone’a 8 i modelu X. Urządzenia mają nie posiadać żadnej obrony, która byłaby skuteczna wobec narzędzi Cellebrite.

Narzędzie opracowane przez Cellebrite ma poradzić sobie z wieloma mobilnymi sprzętami Apple i różnymi wersjami iOS-a. Podatne mają być iPhone’y, iPady i Pody touch, które działają pod kontrolą iOS-a w wersji od 5 do 11. Oznacza to, że prawie wszystkie używane urządzenia z logo nadgryzionego jabłka nie są odporne. Bezpieczni nie są także użytkownicy Androida. Izraelczycy potrafią włamać się do urządzeń Samsunga, HTC, Google i innych producentów.

Firma jest w stanie wydobyć kod PIN, hasła i wzory blokady. Zapewnia to jej dostęp do wszystkich danych zgromadzonych na smartfonie. Korzystanie z Face ID lub Touch ID nie zapewnia bezpieczeństwa – iOS i tak wymaga ustawienia kodu blokady, najczęściej wykorzystanego, gdy biometria nie jest w stanie rozpoznać użytkownika. Metoda miała być już użyta. W listopadzie zeszłego roku, na prośbę Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, uzyskany został dostęp do iPhone’a X. Smartfon należał do podejrzanego o handel bronią.

Niestety, informacje zdobyte przez Forbesa nie zawierają nic o wykorzystywanej technologii. Nie wiemy więc jaka metoda lub podatność iPhone’a X została wykorzystana. Trudno jest też stwierdzić, czy któraś z aktualizacji iOS-a sprawi, że wykorzystywana furtka zostanie zamknięta. Obecnie użytkownikom sprzętu Apple pozostaje instalować aktualizacje, bowiem to jedyny znany sposób, który może ochronić ich prywatne dane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)