Jack Dorsey pierwszy raz o banie dla Trumpa na Twitterze. "Wierzę, że to była dobra decyzja"

Jack Dorsey pierwszy raz o banie dla Trumpa na Twitterze. "Wierzę, że to była dobra decyzja"

Szef Twittera skomentował sytuację, fot. Getty Images
Szef Twittera skomentował sytuację, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
14.01.2021 09:41

Konto Donalda Trumpa na Twitterze zostało na stałe zawieszone jeszcze w ubiegłym tygodniu, ale dotychczas jedynym komentarzem ze strony serwisu pozostawało oświadczenie na blogu. Teraz milczenie przerwał założyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, który w serii wpisów w serwisie dodał, że "wierzy, iż była to właściwa decyzja".

Jak tłumaczy Dorsey, zespół Twittera nie czuje się dumny ani zadowolony z tego, że zablokował konto Trumpa. Zauważa jednak, że został do tego po prostu zmuszony – po tym jak wysłał ostrzeżenie, a rozwój rozmów na Twitterze wskazywał na zagrożenie bezpieczeństwa, także w realnym życiu. Szef Twittera dodał, że była to najbardziej właściwa decyzja, jaką można było w danym momencie podjąć, analizując wszystkie dostępne informacje.

Co istotne, Dorsey przyznał jednocześnie, że przykład zbanowania konta Trumpa pokazuje porażkę w temacie promowania grzecznych i merytorycznych rozmów. "Tak, wszyscy musimy krytycznie przyjrzeć się niekonsekwencji w naszych zasadach i ich egzekwowaniu" – tłumaczy szef Twittera w jednej z części długiej wypowiedzi. "(...) Tak, potrzebujemy większej przejrzystości w kontekście moderacji. Wszystko to nie może zniszczyć wolnego i otwartego globalnego internetu" – dodaje.

Wzmożone zainteresowanie wpisami i kontem Donalda Trumpa pojawiło się po tym, kiedy zaczęły na nie trafiać wpisy na swój sposób promujące szkodliwe zachowania. Po analizie ich treści uznano, że mogą nawoływać do przemocy, stąd ostateczna decyzja o zawieszeniu konta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)