Jak będzie wyglądać polska szkoła?

Jak będzie wyglądać polska szkoła?

01.03.2013 13:08

Cyfrowa Szkoła to program pilotażowy, który ma przygotować do wprowadzenia technologii informacyjno-komunikacyjnych do szkół na szeroką skalę. Aby przyjrzeć się z bliska nowoczesnej klasie, wybraliśmy się do jednej z placówek biorących udział w programie. Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Jana Kilińskiego w Oleśnicy przedstawiła w zeszłym roku swój pomysł na przeprowadzenie pilotażu odpowiednim organom i uzyskała wsparcie, które pozwoliło na wyposażenie aż trzech pracowni (szkoła ma powyżej 300 uczniów) w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dyrekcja szkoły zgodziła się pokazać nam swoje rozwiązania, mieliśmy nawet okazję zajrzeć do klas w czasie lekcji, co nie zdarza się często. Na krótki wywiad udało się namówić panią Małgorzatę Piwowarczyk, koordynatora projektu w tej placówce.

[video=39563|287|20130228145303.png|video/TIK-360p.mp4|video/TIK-720p.mp4|][/video]Po obejrzeniu lekcji w nowoczesnych klasach na usta cisną się słowa: „za moich czasów tego nie było”… W dzisiejszych czasach trzeba nastawić się na korzystanie z technologii i dokształcanie się, nierzadko samodzielne i przez całe życie, by nadążyć za wymaganiami rynku. Poruszając się ze smartfonem w kieszeni nie musimy już mieć tak pokaźnych magazynów wiedzy, jak dawniej, ale niezwykle istotna robi się umiejętność szybkiego dotarcia do konkretnych informacji. Najlepiej posiąść tę wiedzę jak najwcześniej.

Zainteresowanych sprzętem i sposobem pracy w nowoczesnej klasie zachęcamy do lektury artykułu Jak będzie wyglądać polska szkoła?.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)