Jak eksportować hasła z Chrome? Przewodnik po nowej funkcji przeglądarki

Hasło z depositphotos
Hasło z depositphotos
Oskar Ziomek

15.03.2018 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome to najczęściej wykorzystywana przeglądarka, ale nie oznacza to, że jest we wszystkim najlepsza. Z czasem okazuje się, że nadal brakuje w niej nawet dość podstawowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość eksportowania haseł, a przynajmniej była do teraz, bo w ramach eksperymentu nową funkcję można już testować w Chrome 65. Konieczna jest jednak wpierw prosta konfiguracja.

Odwiedzić trzeba będzie zaawansowane ustawienia, wpisując chrome://flags w polu adresu. Tutaj znaleźć należy flagę #password-export, która kryje się na liście funkcji eksperymentalnych. Najprościej do niej dotrzeć wpisując password export w wyszukiwarce na górze strony. Teraz trzeba już tylko przestawić wartość flagi na Enabled, a następnie uruchomić ponownie przeglądarkę, aby zmiany zostały zapisane.

Eksperymentalną funkcję należy wpierw aktywować przy pomocy flagi.
Eksperymentalną funkcję należy wpierw aktywować przy pomocy flagi.

Od teraz funkcja eksportowania haseł dostępna jest w widoku Zarządzaj hasłami w ustawieniach przeglądarki. Wystarczy użyć przycisku schowanego pod trzema pionowymi kropkami w prawej części listy, aby hasła zapisane przez przeglądarkę zostały zebrane i zapisane w pliku CSV na dysku komputera. Po drodze przyjdzie nam jeszcze potwierdzić całą operację hasłem logowania użytkownika do komputera oraz wskazać lokalizację zapisu wraz z możliwością zmiany nazwy pliku.

Opcja eksportowania haseł pojawia się w menu Zarządzanie hasłami wśród ustawień przeglądarki.
Opcja eksportowania haseł pojawia się w menu Zarządzanie hasłami wśród ustawień przeglądarki.

Hasła zapisywane są w najprostszej możliwej formie. W każdym wierszu przecinkiem oddzielone są informacje dotyczące pojedynczego logowania. Informacje zapisywane są tu według klucza: adres witryny, dokładny adres formularza logowania, nazwa użytkownika i na końcu hasło. Z tego miejsca warto również przypomnieć, że analogiczny proces eksportowania haseł w przypadku Google Chrome dla Androida został już wprowadzony w ubiegłym miesiącu.

Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru wersja dla Windowsa, macOS-a oraz mobilne dla Androida i systemu iOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)