Jak zamazać swój dom w Google Street View? Poradnik krok po kroku

Jak zamazać swój dom w Google Street View? Poradnik krok po kroku

fot. Google Street View
fot. Google Street View
Arkadiusz Stando
15.09.2020 13:22, aktualizacja: 15.09.2020 17:45

Czasami przeglądając Google Street View natrafimy na rozmyte zdjęcia budynków. To raczej rzadki widok i pewnie niewiele osób wie, jak łatwo można taki efekt uzyskać. Jeśli niepokoi nas jakiekolwiek zdjęcie widoczne w Mapach Google'a, możemy złożyć wniosek o jego zamazanie.

Google Street View swoim zasięgiem pokrywa sporą część Polskich miast. Jeśli mieszkacie w większej miejscowości, to niemal pewne, że kiedyś auto Google'a pojawiło się pod waszym domem. Część z nas natrafiła na ten pojazd nawet bezpośrednio. Na szczęście, twarze ludzi są automatycznie rozmywane na zdjęciach, więc o nasz wizerunek nie musimy się martwić.

Gorzej w przypadku budynków. Auto Google'a wykonuje panoramiczne fotografie wszystkich ulic, do których tylko uzyska dostęp. A od 2007 roku Street View zdążył się już niesamowicie rozwinąć. Wystarczy w Mapach Google oddalić widok na mapę Europy i przeciągnąć "ludzika". Ale jak widać, polityka prywatności niektórych państw nie zezwala Google'owi na wykonywanie zdjęć.

350314632470416788

Do niedawna w tym gronie znajdowała się jeszcze Austria. Dziś część terenów tego kraju też można już zobaczyć w Street View. Na google'owskiej mapie Europy nie zobaczymy zdjęć panoramicznych z Niemiec (częściowo) Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Mołdawii oraz Kosowa, nie licząc tych udostępnionych przez użytkowników. Niektóre państwa umożliwiają jedynie częściowe nagrywanie.

Jak ukryć swój dom w Google Street View?

Niekiedy zdjęcie domu może okazać się dla właściciela naruszeniem jego prywatności. I częściowo, takie obawy mogą mieć twarde podstawy. Dla osób nękanych przez internetowych prześladowców to może być szczególnie ważne. Dlatego Google umożliwia zgłoszenie prośby o rozmycie zdjęcia przedstawiającego nasz dom.

Sposób jest banalnie prosty. Wystarczy wyszukać konkretny adres w Mapach Google, przejść do trybu Google Street View, rozwinąć pasek opcji i wybrać "Zgłoś problem", tak jak na poniższych zrzutach ekranu. Następnie w sekcji "Wyślij prośbę o zamazanie obrazu" zaznaczamy "Mój dom". Dodatkowo, należy podać powód i poinformować o który konkretnie budynek chodzi, aby uniknąć niedomówień.

350314632470678932
350314632470744468

Po naciśnięciu przycisku "prześlij", Google poinformuje nas o otrzymaniu zgłoszenia na podany adres e-mail. Jeśli prośba zostanie przyjęta, również otrzymamy wiadomość. Google może też próbować się skontaktować z nami, w razie, gdyby pojawiły się jakieś nieścisłości związane z wysłaną przez nas prośbą. Firma nie określa, ile czasu może zająć proces zamazania zdjęcia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)