Jakie były najlepsze urządzenia przenośne w 2012 roku?

Jakie były najlepsze urządzenia przenośne w 2012 roku?

Marcin Paterek
27.02.2013 21:46

Targi Mobile World Congress to nie tylko okazja do zaprezentowania nowych produktów i pomysłów, z której skrzętnie skorzystały m.in. Nokia, Sony, LG, i-mate i Mozilla. To także dobry czas na podsumowanie i ocenienie wszystkich tych rzeczy, którymi producenci próbowali zawalczyć o nasze portfele w ubiegłym roku. Trudno wymienić najbardziej udaną konstrukcję, gdy uwagę przykuwały takie urządzenia, jak Google Nexus 7, iPad Mini, iPhone 5, Nokia Lumia 920 czy Samsung Galaxy S3. Temu, który z nich zdeklasował konkurencję i tym samym zasłużył na nagrodę, przyjrzała się komisja GSMA Global Mobile Awards 2013.

Obraz

Za najlepszy smartfon minionego roku uznano Samsunga Galaxy S III, który jury doceniło za popularność, jaką zdobył na całym świecie, oraz nowatorskie funkcje Pop Up Play i Smart stay. Na tym tryumf koreańskiego koncernu się nie skończył, bo zdobył on także nagrodę za aparat fotograficzny Samsung Galaxy Camera z systemem Android, tytuł najlepszego producenta sprzętu oraz dwie nagrody za wkład w rozwój sieci LTE. Z kolei statuetkę za najlepszy tablet otrzymały Google i Asus za model Nexus 7, który sędziowie określili mianem „perfekcyjnej kombinacji wydajności i przenośności”. Nokia natomiast, choć jej smartfony z Windows Phone 8 nie zdobyły żadnej nagrody, zwyciężyła w zupełnie innej kategorii — za sprawą modelu Asha 305 Finowie wygrali tytuł producenta najlepszego telefonu.

Komisja konkursowa wzięła pod lupę również aplikacje, które w ubiegłym roku trafiły na urządzenia przenośne. Tytuł najlepszego programu dla klientów zdobył Facebook, a w kategorii dla firm bezkonkurencyjny okazał się Evernote. Za najważniejszą aplikację 2012 r. sędziowie uznali darmową nawigację Waze.

Pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie na stronie konkursu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)