Jarosław Juszkiewicz wrócił do Map Google – znów przemawiają ludzkim głosem

Jarosław Juszkiewicz wrócił do Map Google – znów przemawiają ludzkim głosem

Mapy Google znów przemawiają ludzkim głosem, fot. Oskar Ziomek / YouTube (Jarosław Juszkiewicz)
Mapy Google znów przemawiają ludzkim głosem, fot. Oskar Ziomek / YouTube (Jarosław Juszkiewicz)
Oskar Ziomek
29.05.2020 17:16, aktualizacja: 29.05.2020 21:53

Mapy Google ponownie przemawiają głosem Jarosława Juszkiewicza podczas nawigacji. Jak poinformował serwis wyborcza.pl, producent wsłuchał się w krytykę kierowców i zdecydował o przywróceniu – przynajmniej tymczasowo – głosu polskiego lektora do aplikacji. Rzeczywiście, już teraz w Mapach Google w smartfonie można ponownie usłyszeć głos Jarosława Juszkiewicza.

Przypomnijmy, kilka dni temu ludzki głos został zastąpiony syntezatorem, a sam Juszkiewicz nagrał film, w którym pożegnał się z kierowcami. Jak się szybko okazało, taka decyzja Google'a nie przypadła wielu osobom do gustu. Kierowcy zaczęli krytykować to posunięcie i wprost wskazywać, że "nowy głos" jest uciążliwy i trudno słuchać wypowiadanych w ten sposób poleceń.

Wracam do Was!!! ( Na jakiś czas)

Jak widać, Google zauważył tę krytykę, bo zdecydował się cofnąć swoją decyzję i przywrócić głos polskiego lektora do nawigacji. "Dzwonili do mnie z Google’a. Powiedzieli, że wracam, ponieważ wsłuchali się w głos klientów" – powiedział Jarosław Juszkiewicz, cytowany przez portal wyborcza.pl. Niestety, od razu okazało się także, że głos został przywrócony tylko na pewien czas. Google chce dopracować głos syntezatora i najwidoczniej ponownie podjąć próbę jego wdrożenia za jakiś czas.

Na tę chwilę szczegóły nie są znane. Zwróciliśmy się jednak z prośbą o komentarz do polskiego oddziału firmy Google. Gdy tylko go otrzymamy, niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)