Java Standard Edition 7 wydana

Java Standard Edition 7 wydana

Grzegorz Niemirowski
29.07.2011 03:47, aktualizacja: 29.07.2011 14:01

Firma Oracle wydała siódmą wersję Java Standard Edition. Jest to jednocześnie pierwsze wydanie od czasu przejęcia Javy przez Oracle. Trzeba było na nie czekać 5 lat, od momentu wydania Javy SE 6.

W nowej wersji Javy wprowadzono zmiany w języku, mające na celu poprawienie produktywności oraz uproszczenie typowych zadań programistycznych przez redukcję ilości potrzebnego kodu. Poprawiono też składnię aby była bardziej czytelna. Ulepszono obsługę języków dynamicznych (Ruby, Python i JavaScript), m.in. w zakresie wydajności. Dodano nowe API służące do tworzenia aplikacji działających równolegle na dowolnej liczbie rdzeni. Wprowadzono także asynchroniczny interfejs wejścia/wyjścia, który pozwala uzyskać dostęp do większej ilości atrybutów plików i dostarcza więcej informacji na temat ewentualnych błędów dostępu. Poprawiono bezpieczeństwo, m.in. w zakresie obsługiwanych protokołów kryptograficznych. Ulepszono obsługę lokalizacji językowej, wprowadzono wsparcie dla Unicode 6.0. Dostępna jest także szczegółowa lista nowości.

Środowisko uruchomieniowe JRE można pobrać z naszego portalu z działu Programy -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki. Programiści mogą pobrać narzędzia programistyczne JDK ze strony producenta.

Aktualizacja, 29.07.2011, 13:37

W kompilatorze hotspot nowej Javy wykryto błędy optymalizacji mogące powodować nieprawidłową kompilację niektórych pętli. Dlatego warto poczekać z instalacją JDK na wydanie aktualizacji Update 2.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)