Jedziemy na PGA – Poznań Game Arena 2018. Bądź na bieżąco z naszą relacją i konkursami

Jedziemy na PGA – Poznań Game Arena 2018. Bądź na bieżąco z naszą relacją i konkursami
Piotr Urbaniak

10.10.2018 15:30, aktual.: 05.11.2020 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 12 października startuje kolejna odsłona największych targów gier komputerowych w Polsce, Poznań Game Arena, a my, jako redakcja serwisu dobreprogramy, weźmiemy czynny udział w tym przedsięwzięciu. Trójka naszych wysłanników pojedzie do stolicy Wielkopolski i przez cały okres trwania imprezy, a więc aż do 14 października, włącznie, relacjonować będzie wam najciekawsze wydarzenia, tak w formie tekstowej, jak i wideo.

Zgodnie z deklaracjami organizatorów, w tym roku na PGA pojawi się blisko 100 wystawców z branży growej, sprzętowej i nie tylko. Mają oni przygotować, sumarycznie, ponad 1,1 tys. stanowisk do grania, spośród których część pozwoli zasmakować technologii VR i Rzeczywistości Rozszerzonej. Niektóre komputery posłużą do rozgrywanych w ramach imprezy turniejów, takich jak finały Mistrzostw Polski ESL w legendarnym Counter-Strike'u, inne zaś – regularnym odwiedzającym, których to poza możliwością samodzielnego przetestowania najnowocześniejszego sprzętu, kusić mają rozmaite pokazy, m.in. podkręcania procesora, i konkursy z nagrodami.

Co więcej, w cieniu PGA odbędzie się cały szereg wydarzeń pobocznych. I tak, w ramach inicjatywy Central & Eastern European Game Awards (CEEGA) przyznane zostaną nagrody dla najlepszych gier minionych miesięcy. Idąc dalej, przewidziano konferencję dla twórców gier, o bardzo wymownej nazwie Game Industry Conference. Wreszcie, w specjalnej strefie Stars4Fans goście spotkają się z zaproszonymi twórcami z YouTube'a, gdzie oczywiście nie zabraknie kolejnych pokazów i konkursów, w tym konkursu na najlepszy cosplay.

Oczywiście my zamierzamy skupić się na tym, co przywiozą ze sobą przedstawiciele sektora nowych technologii: podzespołach komputerowych, elektronice użytkowej, nadchodzących grach wideo. Docelowo chcemy, aby żadna nowość czy ciekawostka nie została przemilczana. Dlatego też przez trzy dni zamierzamy chodzić od stoiska do stoiska, z kamerą i notatnikiem. Każda nasza wizyta to obszerny materiał dla was, a także konkurs na łamach dobreprogramy.pl, w którym za nagrodę posłuży to, co uda nam się wynieść z ekspozycji ;)

Tak więc wszystkich czytelników zachęcamy do wzmożonej aktywności w najbliższych dniach. A gdyby ktoś z was wybierał się na PGA i na przykład chciał uścisnąć dłoń znanej gwiazdy YouTube'a w osobie Krzyśka Fiedora, to postaramy się dać mu taką możliwość. Jakby co, koniecznie dajcie o tym znać w komentarzach. Coś podziałamy. Pozostałym – bądźcie czujni.

Więcej informacji na temat PGA znajdziecie na stronie organizatora.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)