Jesienią kosmici zawładną Ziemią, XCOM 2 już w listopadzie

Jesienią kosmici zawładną Ziemią, XCOM 2 już w listopadzie

Jesienią kosmici zawładną Ziemią, XCOM 2 już w listopadzie
01.06.2015 21:16

Na tę informację czekało wielu graczy. Studio Firaxis oficjalnie ogłosiło, że pracuje nad XCOM 2. Fabuła nowej części będzie rozgrywała się w 2035 roku, 20 lat po wydarzeniach mających miejsce w XCOM: Enemy Unknown. Oprócz zapowiedzi, w sieci pojawił się również kilkuminutowy trailer.

Gra XCOM: Enemy Unknown na sklepowych półkach pojawiła się w 2012 roku. Produkcja bazująca na popularnej marce z przeszłości, zdobyła uznanie graczy oraz dziennikarzy. Pozytywny odbiór, dobre oceny i wysoka, zadowalająca sprzedaż były zapowiedzią, że wcześniej czy później zobaczymy kolejną odsłonę.

Obraz

Fani XCOM: Enemy Unknown w końcu się doczekali, dzisiaj twórcy zapowiedzieli kolejną nową część zatytułowaną XCOM 2. Z pierwszych informacji wiemy, że akcja zostanie osadzona w 2035 roku, a wiec 20 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Niestety sytuacja na Ziemi jest wręcz tragiczna. Nie byliśmy w stanie odeprzeć inwazji i nasza planeta wpadła w ręce kosmitów. Jednak nie wszyscy ludzie się poddali i działając w ukryciu walczą z najeźdźcą. Naszym celem będzie stworzenie silnego ruchu oporu, ujawnienie prawdziwych planów kosmitów i odzyskanie planety. Walka nie będzie łatwa, silny przeciwnik spowoduje, że będziemy zmuszeni do walki w ukryciu.

XCOM 2 Reveal Trailer – IGN First

Dowiedzieliśmy się również, że wprowadzone zostaną losowo generowane mapy, na co czekało wielu fanów pierwszej części. Do dyspozycji dostaniemy 5 klas, a także duże możliwości dostosowywania jednostek do własnych potrzeb. Twórcy obiecują poprawioną walkę taktyczną oraz dobre wsparcie dla modyfikacji tworzonych przez fanów.

Premiera XCOM 2 na PC przewidziana jest na listopad tego roku. Jeśli jesteście fanami serii, to możecie już poinformować szefa lub nauczycieli, że jesienią będzie przychodzić do pracy lub szkoły niewyspani i wasza wydajność znacząco spadnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)