Jest kafelkowy Deezer dla Windows 8 i RT

Jest kafelkowy Deezer dla Windows 8 i RT

17.04.2013 16:03, aktualizacja: 17.04.2013 16:55

Użytkownicy komputerów z kafelkami mogą już skorzystać z usługi muzycznej Deezer na swoich urządzeniach bez przeglądarki — do Windows Store trafiła aplikacja dla Windows 8 i RT. Francuzi wcześniej nie wydawali aplikacji na systemy desktopowe, ale najwyraźniej możliwości Modern UI przekonały ich, że warto zainwestować w aplikację.

Deezer on Windows 8

Kluczowymi cechami Deezera dla Modern jest wykorzystanie możliwości, jakie daje interfejs nowego systemu Microsoftu. Można więc przyciągnąć aplikację do krawędzi ekranu, aby była widoczna podczas pracy czy przeglądania Sieci, można skorzystać z „zaklęć” udostępniania i wyszukiwania, można także na ekranie głównym aplikacji ułożyć sobie ulubionych wykonawców i listy utworów. Oczywiście wszystko ma działać na ekranach dotykowych. Deezer w notce prasowej pisze, że ta aplikacja ma wyjątkowe możliwości, ale w oczy najbardziej rzuca się brak dynamicznego kafelka. Póki co, nie można pozwolić sobie także na słuchanie offline. Aplikację można uruchomić na maszynach z procesorami x86, x64 i ARM. Aplikacja dla Windows Phone również jest dostępna.

Warto zaznaczyć, że Deezer zrobił ważny dla branży krok, ale nie był pierwszy. Poza nim, aplikację dla Windows 8 i RT mają Xbox Music, Nokia Music i kilka mniej lub bardziej popularnych muzycznych i typowo radiowych usług: próbująca konkurować z Deezerem i Spotify Rara, Slacker, platforma radiowa iHeart, TuneIn (gdzie można słuchać także stacji radiowych z Polski) czy bardziej egzotyczne platformy, jak indyjska Gaana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)