Jeszcze kilka słów o Babel, który połączy komunikatory Google'a

Jeszcze kilka słów o Babel, który połączy komunikatory Google'a

10.04.2013 18:28, aktualizacja: 11.04.2013 15:57

Nadchodzący Google Babble, w mediach nazywany także Babel, mimo że zamiast pomieszać języki zunifikuje drogi komunikacji, budzi ogromne nadzieje w użytkownikach różnych komunikatorów Google'a. Wygląda na to, że zdjęcia przedstawiające rzekomo nowy komunikator (z bardzo długą listą staromodnych emotikonów), mogą być autentyczne.

Na zdjęciach widać było, że Babel na stronie Gmaila będzie miał widoczniejsze wątkowanie rozmowy, będzie można z jego poziomu rozpocząć Spotkanie (Hangout) i będzie trzeba skorzystać z Google+ aby wysłać zdjęcia. Niestety, zdjęcia pokazują tylko webową wersję czatu. Mobilna byłaby dużo ciekawsza.

Obraz

Skoro już o tym mowa — możemy zapomnieć o plotce sugerującej, że Google chciał kupić WhatsApp — firmę dostarczającą wysoko oceniany komunikator dla Androida i iOS. WhatsApp umożliwia prowadzenie rozmów tekstowych, wysyłanie nagrań dźwiękowych, wideo i zdjęć między użytkownikami na bazie ich numerów telefonu — zupełnie jak SMS-y, tylko za pośrednictwem WiFi lub 3G/4G. Plotka ta nie miała zresztą wiele sensu, bo Google nie musi kupować żadnej firmy — ma infrastrukturę, która pozwoli na taką komunikację.

Więcej informacji o Bebel można zaczerpnąć z notatki, którą zdobył Droid Life. Spodziewać się możemy z pewnością nowego wyglądu aplikacji na wszystkich platformach, przy czym nie będzie trzeba trzymać otwartej karty z Gmailem lub Google+ — pojawi się aplikacja dla Chrome'a. Do wypowiedzi będzie można dodać zdjęcie lub jeden z ponad 800 (!) emotikonów… kotki i kupa są szczególnie przydatne przy wyjaśnianiu złożonych kwestii — można przeczytać w notatce.

Z ulgą odetchną osoby mające więcej niż jedno urządzenie. Powiadomienia o nowej wiadomości pokażą się na wszystkich, ale po przeczytaniu jej na jednym urządzeniu informacje o nowej wiadomości znikną z pozostałych. Ponadto, system powiadomień ma być na tyle sprytny, żeby pokazać powiadomienie tylko na jednym urządzeniu, jeśli akurat z któregoś korzystamy. na każdym z nich ma być możliwe przeglądanie historii i na każdym będziemy mieć tę samą listę rozmów.

Babel będzie dostępny również na iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)