John McAfee aresztowany w Hiszpanii. Zostanie skazany za oszustwa podatkowe

John McAfee aresztowany w Hiszpanii. Zostanie skazany za oszustwa podatkowe

fot. Twitter/John McAfee
fot. Twitter/John McAfee
Arkadiusz Stando
06.10.2020 10:45

Prawdopodobnie kończy się pewna era dla Johna McAfee. Tym razem już nie uniknie wyroku. Twórca niegdyś bardzo popularnego oprogramowania antywirusowego trafił w ręce hiszpańskiej policji i czeka na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.

Johnowi McAfee w ciągu ostatnich kilku lat zarzucano wiele. Miał być zamieszany między innymi w morderstwo i gwałt, a następnie przez wiele lat poszukiwany przez CIA. Tym razem Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył Johna McAfee o unikanie obowiązku płacenia podatków. Stosował przeróżne przekręty, aby tego dokonać.

Prał pieniądze korzystając z nazwisk innych osób, kupując na nich nieruchomości czy nawet jacht. Sporą część majątku zamienił także na kryptowaluty, których od kilku lat jest wielkim entuzjastą. W latach 2014-2018 McAfee nie złożył zeznań podatkowych, a więc za każdy rok grozi mu do pięciu lat więzienia. W tym momencie może to być 20 lat więzienia, a niewykluczone, że wyrok będzie wyższy.

McAfee ukrywał się od co najmniej roku. Dodatkowo, grozi mu rok więzienia za każdy rok unikania aresztu w latach 2014-2018. Tak więc maksymalny wyrok rośnie już do 24 lat więzienia. McAfee został także pozwany do sądu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Jego firma miała ukrywać fakt otrzymywania wynagrodzenia za reklamowanie ofert kryptowalutowych.

Według SEC, John McAfee miał otrzymać wynagrodzenie równe 23 milionom dolarów, które otrzymał w większości w Bitcoinach. Później sam z resztą ujawnił, że otrzymywał nawet 105 tysięcy dolarów za jeden przychylny wpis na Twitterze. Jego osobisty ochroniarz również został obarczony zarzutami w tej sprawie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)