John McAfee przepadł. Jego aresztowanie może wywołać katastrofę

John McAfee przepadł. Jego aresztowanie może wywołać katastrofę

John McAfee przepadł
John McAfee przepadł
24.07.2019 17:18, aktualizacja: 25.07.2019 15:00

John McAfee, pionier oprogramowania antywirusowego i wyjątkowo barwna postać, zaginął. Jego przeciwnicy wierzą, że w końcu został zatrzymany przez władze. Jeśli to prawda, na jaw mogą wyjść interesujące informacje. Prowadzący konto Johna McAffee na Twitterze zapowiedział, że jeśli milioner rzeczywiście jest w areszcie, udostępnione zostaną informacje przechowywane w różnych krajach.

John McAfee – barwny specjalista

Niewielu ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa prowadzi tak barwne życie, jak John McAfee. Autor popularnego antywirusa zapowiedział, że ponownie zamierza wystartować w wyborach prezydenckich USA w 2020 roku. Przyznaje wprost, że nie ma szans, ale dzięki temu zapewni wsparcie społeczności obracającej kryptowalutami. Jest też zdania, że amerykański rząd nie ma pojęcia o technice.

McAfee ma nawet pomysł, jak zrobić idealnie zabezpieczony portfel na kryptowaluty, tylko okazało się, że jednak można się do niego włamać. Zapowiadał też smartfon dbający o prywatność.

McAfee poza prawem

John Mcafee ukrywa się przed władzami od 2012 roku. Poszukują go, gdyż jest rzekomo zamieszany w morderstwo, które miało miejsce w Belize, oraz gwałt.

Sam McAfee zaprzecza. Na Twitterze twierdzi, że jedynym jego przestępstwem jest unikanie płacenia podatków, a cała reszta to propaganda amerykańskiego rządu. Amerykanie chcą uciszyć kontrowersyjnego twórcę oprogramowania.

McAfee aresztowany?

Kontakt z Johnem McAfee się urwał. Poszukiwany ukrywał się na jachcie, podróżując od portu do portu, nie podając żadnego konkretnego położenia. Na Twitterze poinformował, że 19 lipca doszło do starcia z CIA, z którego McAfee i załoga wyszli zwycięsko.

Niedługo potem doszło do abordażu. Telefony Johna i reszty załogi zostały skonfiskowane. Prowadzący konto na Twitterze Rob Benedicto Pacifico Juan Maria Loggia-Ramirez poinformował, że stało się to w czasie rozmowy telefonicznej.

Informacji o aresztowaniu Loggia-Ramirez nie mógł podać. Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się John McAfee. Jego wpływowi przyjaciele starają się dotrzeć do sedna sprawy, a zwolennicy jego poglądów deklarują wsparcie. Abordaż miał miejsce we wtorek, około 14:00 naszego czasu.

Jeśli John McAfee nie zgłosi się ponownie o umówionej porze, Loggia-Ramirez uruchomi machinę zabezpieczającą. Do sieci trafią zbierane przez programistę informacje. Plan został dobrze opracowany na taką ewentualność. Loggia-Ramirez nie zdradza, co zawierają dane. Przestrzega jedynie, że zawierają wiele elementów łączących ludzi, którzy zupełnie się nie znają.

Aktualizacja 25.07 John McAfee jest bezpieczny. Po 4 dniach został wypuszczony z aresztu. Obecnie nie może wrócić na swój jacht, ale przemieszcza się do innego bezpiecznego miejsca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)