Już 5 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Już 5 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Wojciech Cybulski
29.12.2010 19:48

Liczba aplikacji zgromadzonych w sklepie Windows Phone Marketplace przekroczyła już 5 tysięcy - wynika z danych opublikowanych w serwisie WP7applist.

Windows Phone 7 jest najmłodszą mobilną platformą dostępną obecnie na rynku. Jednak dzięki setkom milionów dolarów, jakie Microsoft wydał na rozwój i promocję WP7, system ten rozwija się zadziwiająco szybko. Świadczy o tym między innymi liczba aplikacji zgromadzonych w Windows Phone Marketplace - w niecałe dwa miesiące od premiery systemu przekroczyła ona psychologiczną granicę 5 tysięcy pozycji. Należy oczekiwać, że w przyszłym roku Windows Phone 7 będzie się rozwijał równie szybko - wiele ciekawych aplikacji zostanie zaprezentowanych podczas zbliżających się targów CES i Mobile World Congress. Optymistyczne wydają się być także dane o sprzedaży telefonów z WP7 - do operatorów komórkowych i dystrybutorów trafiło już 1,5 miliona urządzeń z najnowszym systemem Microsoftu.

Co czeka użytkowników WP7 w nadchodzącym roku? Poza spodziewanym szybkim wzrostem liczby dostępnych aplikacji otrzymają oni dwie aktualizacje systemu - jedną niewielką w styczniu oraz większą, która zostanie udostępniona dopiero jesienią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)