Już można testować Project Felix. Fotorealistyczne rendery na wyciągnięcie ręki

Już można testować Project Felix. Fotorealistyczne rendery na wyciągnięcie ręki

13.12.2016 19:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z zapowiedziami firmy Adobe każdy, kto płaci dowolny abonament Creative Cloud, może już testować Project Felix – bardzo prosty i dobrze rokujący program do przygotowywania fotorealistycznych wizualizacji produktów. Powstał z myślą o branżach, w których trzeba osiągnąć realizm, mając do dyspozycji jedynie syntetyczne materiały. Przyjrzyjcie się katalogom mebli albo reklamom samochodów – większość z tych pięknych wnętrz i lśniących karoserii istnieje tylko w plikach jako modele i tekstury. Program z pewnością znajdzie zastosowanie w branży reklamowej, ma też przyszłość przy tworzeniu fotomontaży.

Obraz

Felix umożliwia łatwe łączenie obrazów 2D i 3D, dzięki czemu można naprawdę szybko przygotować imponujące wizualizacje produktów lub sztukę abstrakcyjną. Trzeba tylko mieć pod ręką model produktu i grafikę tła. Program powstał z myślą o projektantach, nie o specjalistach od grafiki 3D, teksturowania i renderowania, jego obsługa jest więc banalnie prosta.

Obraz

W programie wystarczy umieścić model, dopasować do niego materiały i ustawić oświetlenie, co można zrobić w kilku prostych krokach. Wszystkie potrzebne elementy można podejrzeć na miniaturach, co znacznie ułatwia wybór, a parametry wielu z nich można potem dostosować. Felix automatycznie wykryje horyzont na zdjęciu stanowiącym tło i pomoże w prawidłowym ustawieniu modelu w scenie (by nie „wisiał” nad powierzchnią, na której powinien się opierać). Ponadto, dla lepszego efektu, można wygenerować oświetlenie na podstawie obrazu tła.

Obraz

Wszelkie zmiany zobaczymy w czasie rzeczywistym na renderowanej miniaturce, co pozwala eksperymentować z ustawieniami i oświetleniem modelu. Można również zmienić wirtualną kamerę, która rejestruje obraz przygotowywany w Felixie – wybrać perspektywę, kąt widzenia i głębię ostrości sceny. Wykorzystany tu renderer gwarantuje świetne efekty bez większego wysiłku. Liczy się przede wszystkim pomysł.

First Look at Project Felix | Adobe Creative Cloud

Projekt Felix świetnie integruje się z Adobe Stock i chmura Creative Cloud, co znacznie ułatwia korzystanie z różnych zasobów i materiałów. Widać, że został przygotowany z myślą o pracy zespołowej, gdzie materiały graficzne krążą między członkami zespołu. Felix nie ma zastępować narzędzi do modelowania czy teksturowania – ma po prostu ułatwić łączenie obiektów z różnych źródeł na jednym, świetnym obrazie, którego obróbkę można kontynuować w Photoshopie. Warto zaznaczyć, że końcowy projekt można zapisać w formacie PSD. Z Felixem będzie łatwiej, szybciej, a więc i taniej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)