Kalendarz Google teraz z załącznikami w wydarzeniach

Kalendarz Google teraz z załącznikami w wydarzeniach25.06.2015 11:32
Kalendarz Google teraz z załącznikami w wydarzeniach
Redakcja

Kalendarz Google zyskał właśnie nową, wygodną funkcję. Wydarzenia, jakie do niego dodamy, mogą zawierać załączniki, w tym i pliki umieszczone wprost z naszego Dysku Google. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowe możliwości wykorzystali w swoich aplikacjach także inni deweloperzy, bo zaktualizowano oficjalne API.

Funkcja pojawiła się w webowej wersji kalendarza już kilka miesięcy temu, ale jedynie jako opcja eksperymentalna do ręcznego uruchomienia. Teraz jest już dostępna dla każdego, korzystać z niej możemy także w aplikacji mobilnej. Podczas dodawania nowego wydarzenia wystarczy kliknąć link dodaj załącznik. Za pomocą okienka, jakie zostanie uruchomione, możemy przesyłać nowe pliki, zaznaczać te już wcześniej załączone, a także wybrać je z naszego Dysku Google.

350138214104983489

Choć firma udostępniła wyszukiwarkę, interfejs nieco kuleje: okno nie prezentuje nam bowiem oryginalnej struktury dysku, lecz wszystkie pliki zbiorczo, co powoduje duży bałagan. Mamy nadzieję, że niebawem pojawi się opcja wyświetlania katalogów. W ramach jednego wydarzenia dodawać możemy wiele załączników. Co ważne, z nowych możliwości mogą korzystać również autorzy innych aplikacji obsługujących kalendarz. Za sprawą rozszerzonego Google Calendar API możliwe jest pobieranie informacji z Google Drive, oficjalny program nie ma więc monopolu na wykorzystywanie wszystkich opcji dostępnych na tej platformie.

Kalendarz w ostatnich miesiącach został przeobrażony w osobistego asystenta: interfejs zmieniono na zgodny z założeniami Material Design, a wersja mobilna automatycznie informuje nas o ważnych terminach i integruje się z pocztą na Gmailu, pobierając z niej dane o zadaniach do wykonania. Oficjalną aplikację Kalendarz Google znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu w wersjach dla systemu Android i iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)