Kalendarz Google w przeglądarce w końcu otrzyma Material Design

Kalendarz Google w przeglądarce w końcu otrzyma Material Design
14.08.2017 16:33
Kalendarz Google w przeglądarce w końcu otrzyma Material Design

Mobilne aplikacje Google dość sprawnie przeszły na język wzornictwa Material Design. Nie można jednak tego samego powiedzieć o wersjach dostępnych w przeglądarce internetowej na pecetach. Strony internetowe czołowych usług Google wciąż pozostają bez większych zmian w interfejsie, ale niebawem się to zmieni, przynajmniej w Kalendarzu.

Na nową wersję Kalendarza Google prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jednakże dzięki użytkownikowi Reddita o nicku xDawnut może już teraz zobaczyć zmiany szykowane przez Google. Przedstawił on zrzuty ekranu pokazujące odświeżony Kalendarz Google w wersji przeglądarkowej, który obecnie został udostępniony wybranym osobom w ramach programu testowego Trusted Tester.

350203337670682561

Na zrzutach ekranu widoczne jest podobieństwo do mobilnej aplikacji. Wyraźnie widać także założenia wzornictwa Material Design. Pojawił się charakterystyczny dla mobilnej aplikacji układ dnia i zaplanowanych wydarzeń, w prawym dolnym rogu znalazł się pływający przycisk, który umożliwia m.in. dodanie nowego przypomnienia.

350203337670813633

Co ważne, Google nie zdecydowało się na wprowadzenie rewolucji i zmuszania nas do wyrabiania nowych nawyków. Poprzedni Kalendarz otrzymał po prostu odświeżenie interfejsu i wygląda teraz nowocześniej oraz przede wszystkim lepiej. Nie wydaje się by Google usunęło jakiekolwiek wcześniej dostępne funkcji.

350203337670944705

Pozostaje więc czekać na nową wersję Kalendarza Google i liczyć, że zmiany niebawem dotkną również Gmaila, który otrzyma wyczekiwany Material Design.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)