Kali Linux 2017.1 – łamanie haseł w chmurze i wstrzyknięcia w 802.11ac

Kali Linux 2017.1 – łamanie haseł w chmurze i wstrzyknięcia w 802.11ac

Kali Linux 2017.1 – łamanie haseł w chmurze i wstrzyknięcia w 802.11ac
28.04.2017 11:59

Nieoceniony we wszystkich zastosowaniach związanych zbezpieczeństwem, Kali Linux doczekał nowego wydania, oznaczonegojako 2017.1. Ucieszy ono przede wszystkim tych, którzy interesująsię ofensywnym podejściem do tych zagadnień, testowaniem siecibezprzewodowych czy siły haseł.

Jak to zwykle w wypadku nowych linuksowych wydań bywa, dostajemymnóstwo zaktualizowanych pakietów systemowych i preinstalowanychaplikacji. Kernel 4.9.18 czy systemd 232 nie należą może donajnowszych, ale nie po to przecież się Kali instaluje. Dostajemynajświeższe wersje takich narzędzi jak 0phrack, ZAP, HackRF,Wmiexec, Freeradius-WPE, Wireshark, hashcat, nmap, WPScan,fern-wifi-cracker, EyeWitness, p0f, maltegoce, gobuster czy commix.

Najciekawszą nowością jest jednak wprowadzenie sterowników doczipsetu radiowego RTL8812AU, zmodyfikowanych oczywiście tak, abydopuszczać wstrzykiwanie pakietów. To chyba pierwsze sterowniki dlastandardu 802.11ac, które pozwalają na coś takiego. W połączeniuz modułami Wi-Fi takimi jak np. AlfaAWUS036ACH, nowy Kali Linux staje się nieocenioną bronią whakerskim arsenale.

Posiadacze kart Nvidii powinni być zadowoleni z możliwości,jakie nowa wersja systemu daje w zakresie łamania haseł. Znacznieulepszono bowiem instalacjęwłasnościowych sterowników, bez problemu działa framework CUDA, akorzystać z niego mogą takie narzędzia jak hashcat czy pyrit. Tojednak nie wszystko – czemu ograniczać się tylko do lokalnychkart, skoro można skorzystać z chmurobliczeniowych z instancjami GPU? Do dyspozycji mamy terazspecjalne obrazy Kali dla chmur Amazon EC2 i Microsoft Azure – wniespełna minutę pozwalają one uruchomić crackerskie narzędzia.

Obraz

Kali doczekało się wreszcie coraz lepszego skanera podatnościOpenVAS 9.Korzystając z wygodnego webowego interfejsu możemy przeszukaćdostępne systemy i sieci pod kątem obecnych w nich luk – aktualnyzbiór dostępnych testów liczy 50 ponad tysięcy pozycji. Zewzględu na spory rozmiar, OpenVAS nie będzie preinstalowany wobrazach Kali Linuksa, ale można go zainstalować z repozytoriówpoleceniem apt install openvas.

Świeże obrazy Kali Linuksa znajdziecie na stronachprojektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)