Kamień milowy Marketplace i nowe mapy dla Lumii

Kamień milowy Marketplace i nowe mapy dla Lumii

05.06.2012 17:01, aktualizacja: 06.06.2012 09:23

Podczas gdy Apple szykuje się do pokazania publicznie swoich map dla iOS, na froncie Windows Phone również dzieje się coś ciekawego. Nokia Maps i Bing są coraz bliżej połączenia sił, w niezłym tempie rozwija się również zapowiedziana na CES aplikacja Nokia Transport. Tymczasem Windows Phone Marketplace przekroczył symboliczny próg 100 tysięcy aplikacji.

Nokia Maps 2.0, poza drobnymi poprawkami, wprowadziły synchronizację ulubionych miejsc z wersją webową. Jest to zapewne pierwszym krokiem do wprowadzenia synchronizacji danych między telefonem i Bingiem. Bing Maps już niedługo będą oznaczone logo Nokii i nowa aplikacja jest jednym ze zwiastunów zmian. Ciekawostką wprowadzoną w Nokia Maps dla telefonów z linii Lumia jest możliwość przypięcia ulubionego miejsca jako kafelka na ekranie startowym. Po „tapnięciu” aplikacja wyznaczy najlepszą drogę pieszą, samochodową lub z użyciem transportu publicznego do tego miejsca.

Nokia udostępniła ponadto nową testową wersję aplikacji Nokia Transport dla Lumii. Kolejna wersja aplikacji pozwalającej wyznaczyć trasę za pomocą środków transportu publicznego została wyposażona w lepsze wyniki wyszukiwania (również „w pobliżu”) oraz integrację z Bing Local Scout w miejscach, gdzie funkcja ta jest dostępna. W Polsce z Nokia Transport skorzystamy w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Krakowie, Częstochowie i Poznaniu.

Według All About Windows Phone Marketplace przekroczył próg 100 tysięcy aplikacji 5 czerwca. Dziennie do sklepu trafia obecnie 313 nowych produktów, w minionym miesiącu Marketplace przyjął prawie 9,4 tysiąca nowości. Warto zauważyć, że liczba aplikacji w tym sklepie podwoiła się w ciągu ostatnich 5 miesięcy, zaś przeskoczenie poprzeczki na wysokości 50 tysięcy aplikacji zajęło mu ponad rok.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)