Katalog dodatków do Google Chrome otwarty dla programistów

Redakcja

25.11.2009 11:20, aktual.: 25.11.2009 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google uruchomiło serwis poświęcony dodatkom do Chrome. Obecnie wszyscy zainteresowani programiści mogą wysyłać stworzone przez siebie rozszerzenia na serwery Google. Zgodnie z zapowiedziami, już niedługo będą z nich mogli skorzystać wszyscy użytkownicy przeglądarki.

O uruchomieniu usługi Google Chrome Extensions poinformował Aaron Boodman w poście na specjalnej liście mailingowej oraz Lei Zheng na jednym z oficjalnych blogów Google. Obecnie możliwe jest tylko wysyłanie stworzonych przez siebie dodatków na serwer, jednak już wkrótce udostępniona ma również zostać funkcja pobierania wtyczek.

Możliwość instalowania dodatków jest jedną z ciekawszych opcji obecnych w aplikacji Chrome 4 beta. Dzięki nim, przeglądarka nie musi być wyposażona w funkcje jakie nie są potrzebne użytkownikowi. Zgodnie z założeniem każdy będzie mógł instalować i dodawać do programu jedynie te wtyczki, które są mu potrzebne. Użytkowników zainteresuje zapewne opcja automatycznej aktualizacji dodatków za każdym razem, gdy na serwerze Google pojawi się ich nowsza wersja.

Każdy z wgranych dodatków będzie oceniany przez samych użytkowników, co wpływać ma na jego ranking oraz pozycję na serwisie (te mogą również zostać modyfikowane odgórnie przez pracowników Google). Co więcej, w przypadku wtyczek producentów nie mających za sobą doświadczenia w tworzeniu tego typu narzędzi, stosowane będą dodatkowe środki ostrożności, które pomogą internautom w rzetelnej ocenie ich prac (procentowe przedstawienie ilości deistalacji, itp.).

Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę Google Chrome Extensions.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)