KB4012218 i KB4012219 – te aktualizacje zablokują Windows Update

KB4012218 i KB4012219 – te aktualizacje zablokują Windows Update

KB4012218 i KB4012219 – te aktualizacje zablokują Windows Update
23.03.2017 11:28

Jeśli korzystacie z Windowsa 7 lub 8.1, a przymierzacie się dokupna nowych procesorów AMD Ryzen lub Intel Kaby Lake, uważajcie.Jak wiadomo, Microsoft nie tylko zapowiedział, że nie będziesystemów tych wspierał na nowym sprzęcie, ale też posunął siędo zablokowaniadla nich Windows Update, tak by pozostawić użytkownikówniechcących Windows 10 bez łatek. Wiemy już, jak ta blokadazostaje wprowadzona.

Obraz

Aktualizacje udostępnione do testów poprzez Microsoft UpdateCatalog (przed wydaniem ich w Windows Update) zawierają dwie paczki,wprowadzające m.in. nową, jakże niezbędną systemowi funkcję –wykrywanie generacji procesora i wsparcia sprzętowego przy próbiesprawdzenia listy dostępnych aktualizacji lub pobrania aktualizacjiprzez Windows Update.

Paczka KB4012218przeznaczona jest na Windows 7 i Windows Server 2008 R2, w zależnościod wersji „waży” od 93,4 do 153,9 MB. Paczka KB4012219jest dla Windowsa 8.1, Windows Servera 2012 i Windows Servera 2012R2, i ma od 121,2 do 218 MB. W opisie każdej z nich znajdziemyinformację, że zainstalowanie tej aktualizacji umożliwiarozwiązanie problemów w systemie Windows.

Odkryć, o jakie problemy chodziwcale nie łatwo, dokument opisujący paczki aktualizacji niczegoistotnego niezawiera. Trzeba zajrzeć dopiero do jednego z podlinkowanychdalej dokumentów,gdzie dowiemy się, że wspomniane paczki, zawierające „jakościoweulepszenia”, wprowadzają oprócz wspomnianego wykrywaniageneracji procesora także:

  • obsługę wieloznaczników naliście zaakceptowanych serwerów w konfiguracji polityk trybu Wskażi drukuj,
  • naprawienie usterki związanej zodczytywaniem danych z potoku funkcją fread(),
  • odświeżenie informacji ostrefie czasowej,
  • oraz rozwiązanie problemu zprocesem Local Security Authority Subsystem Service, który czasemulegał awarii przy niektórych żądaniach LDAP.

No cóż, jeśli będzieciechcieli mieć nowe procesory na starych Windowsach i wciążkorzystać z Windows Update, musicie się nauczyć jakoś żyć bezodświeżonych informacji o strefie czasowej i wieloznaczników wliście serwerów…

Można jednak oczywiścieinaczej. Zamiast korzystać z Windows Update, warto zainteresowaćsię darmowym narzędziem WSUSOffline Update, które pozwoli nam zignorować nieuzasadnionątechnicznymi względami politykę Microsoftu. Dotyczy to szczególnienowych Ryzenów, AMD wydało bowiem oficjalne sterowniki dla całejplatformy AM4 na 64-bitowe Windows7, pokazując tym samym, że deklaracje o braku wsparcia nic nieznaczą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)