KE zgodzi się wkrótce na przejęcie Suna?

KE zgodzi się wkrótce na przejęcie Suna?

Wojciech Cybulski
19.01.2010 17:21

Prawdopodobnie w środę lub w czwartek unijny regulator rynku da zielone światło dla wartego 7,4 mld dolarów przejęcia Sun Microsystems przez Oracle - donoszą źródła zbliżone do obu firm.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska zajmuje się kwestią przejęcia Suna od sierpnia minionego roku. Najwięcej wątpliwości unijnych urzędników budził los należącej do Sun Microsystems darmowej bazy MySQL - chcąc ją chronić KE zdecydowała się nie dopuścić do przejęcia i w listopadzie 2009 r. zablokowała transakcję. Oracle walczyło jednak dalej o możliwość nabycia Suna i zgodziło się m.in. na otoczenie bazy MySQL szczególną opieką. Deklaracje Oracle i namowy wielu zwolenników transakcji najwyraźniej podziałały, gdyż jak nieoficjalnie wiadomo, KE jeszcze w tym tygodniu zgodzi się na przejęcie.

Europejski regulator rynku ma na podjęcie decyzji czas do 27 stycznia. Ewentualna zgoda KE sprawi, że zniknie ostatnia przeszkoda blokując transakcję i bankrutujący Sun zostanie wsparty funduszami dobrze prosperującego Oracle. Jak podkreślają obie firmy, zespoły integracyjne stworzyły już strategię połączenia, który zawiera m.in. plan redukcji etatów, reorganizacji pracy i zmian w strukturach korporacji, które są konieczne, by Oracle powiększone o zasoby Sun Microsystems mogło dalej skutecznie konkurować na rynku IT. Obecnie kierownictwo obu firm czeka już jedynie na pozytywną decyzję Komisji Europejskiej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)