MacOSAkcesoriaSterowanie komputeremKeyboard Maestro
Keyboard Maestro ikona

Keyboard Maestro8.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Keyboard Maestro to jeden z najbardziej rozbudowanych programów do automatyzacji pracy na Macu. Jego ogromne możliwości pozwalają na usprawnienie niemal każdej czynności wyonywanej na komputerze.

Program przypomina trochę systemowego Automatora, jednak wydaje się być jeszcze bardziej zaawansowany. Dzięki Keyborad Maestro stworzymy makra, które są kolejkami czynności. Wyzwalaczem makra może być między innymi skrót klawiszowy, ciąg wpisanych znaków, otwarcie jakiejś aplikacji, zawartość systemowego schowka, podłączenie urządzenia do portu USB. Wymienione przykłady to tylko garstka, możliwości jest o wiele więcej. Dzięki stworzonym makrom znacznie przyspieszymy wiele zadań i zaoszczędzimy masę czasu. Przykładowo można stworzyć makro, które po podłączeniu aparatu cyfrowego do komputera automatycznie skopiuje zdjęcia do konkretnej lokalizacji, po czym uruchomi program do obróbki i ustawi jego wielkość okna na taką jaką wcześniej zaprogramujemy, skonwertuje zdjęcia na inny format lub aktywuje AppleScript. To wszystko za pomocą jednego skrótu klawiszowego lub akcji. W znalezieniu zastosowań dla Keyboard Maestro ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wiele przydatnych makr znajdziemy w programie.

Keyboard Maestro mimo swojego zaawansowania jest względnie prosty w obsłudze. Makra tworzymy dodając do niego kolejne akcje metodą przeciągnij i upuść z dostępnej listy, więc znajomość języka programowania nie jest wymagana.

Keyboard Maestro to kombajn do automatyzacji pracy na Macu. Jego możliwości imponują. Aplikację docenią zaawansowani użytkownicy, a dzięki przyjaznej obsłudze ci, którzy są mniej biegli, także z niej skorzystają. Program dostępny jest w wersji próbnej, która działa przez 30 dni. Pełną wersje można zakupić na stronie producenta.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań150
Data aktualizacji20 wrz 2017
Rozmiar pliku22.21 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Keyboard Maestro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)