Kiwi: szybka przeglądarka na Androida blokuje reklamy, powiadomienia i koparki kryptowalut

Kiwi: szybka przeglądarka na Androida blokuje reklamy, powiadomienia i koparki kryptowalut

Kiwi: szybka przeglądarka na Androida blokuje reklamy, powiadomienia i koparki kryptowalut
Oskar Ziomek
22.06.2018 13:10

Użytkownicy Androida mają od niedawna możliwość korzystania z kolejnej, ciekawej przeglądarki internetowej. Mowa o aplikacji Kiwi – przeglądarce bazującej na Chromium, którą wyposażono w kilka kluczowych, dodatkowych funkcji. Program ma wbudowany bloker reklam, zabezpieczenie przed koparkami kryptowalut oraz tryb nocny zmieniający kolory wszystkich odwiedzanych stron.

Ponadto całość działa wyjątkowo sprawnie. W najnowszej wersji bazuje na Chromium 68 i poza blokowaniem inwazyjnych reklam i wyskakujących okienek, domyślnie blokuje również powiadomienia z witryn, skrypty śledzące i automatycznie wyraża zgodę na obsługę ciasteczek (oszczędzając użytkownikowi konieczności klikania w komunikaty ręcznie).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kiwi pozwala także odtwarzać muzykę i filmy w tle. Wystarczy uruchomić dowolne nagranie w serwisie YouTube, aby przeglądarka nie miała problemu z kontynuowaniem odtwarzania go, nawet jeśli użytkownik przejdzie do przeglądania innej karty, czy nawet zamknie program i wygasi ekran smartfona. Kiwi wyświetla wówczas prosty panel kontrolny do filmu – podobnie, jak każdy inny odtwarzacz muzyki dla Androida, także na ekranie blokady.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Uwagę warto zwrócić także na możliwość zmiany folderu, do którego pobierane są pliki oraz możliwość korzystania z trybu nocnego. Ten modyfikuje większość kolorów witryn, zmieniając tła na ciemne, a żywe kolory na bardziej wyblakłe. To funkcja, która z pewnością przyda się podczas przeglądania Internetu wieczorami i nocą. Kiwi dla Androida można już pobierać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)